Štyridsatťdeväťročný podnikateľ Elon Musk sa stal tretím najbohatším človekom na svete. V rebríčku Bloomberg Billionaires preskočil zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga. Dôvodom je prudký nárast hodnoty akcií spoločnosti Tesla, vďaka čomu je jej zaradenie do indexu S&P 500 už naplánované na 21. decembra.

Muskov majetok narástol na celkovú sumu 109,7 miliardy dolárov. Len tento rok dokázal zarobiť 82,2 miliardy dolárov, čo je najväčší skok v rebríčku 500 najbohatších ľudí na svete. Zuckerbergov majetok má teraz podľa Bloombergu hodnotu 99,9 miliardy dolárov.

Možno vytlačí aj Gatesa

Šéf americkej automobilky Tesla a zakladateľ vesmírnej spoločnosti SpaceX E. Musk má našliapnuté na to, aby čoskoro vytlačil aj spoluzakladateľa Microsoftu Billa Gatesa z druhej priečky (120 miliárd dolárov) najbohatších mužov sveta. Pred ním je už len šéf spoločnosti Amazon Jeff Bezos (182 miliárd dolárov). E. Musk a J. Bezos sú už viac ako 15 rokov rivalmi, konkurujú si aktivitami ich raketových spoločností – SpaceX a Blue Origin.

JB 5 Mys Canaveral - Raketa SpaceX Falcon 9  s vesmírnou loďou Crew Dragon pred štartom z Kennedyho vesmírneho strediska na Myse Kanaveral na Floride 26. mája 2020. Raketa na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) po prvý raz povezie aj ľudskú posádku - astronautov Douga Hurleyho a Boba Behnkena. FOTO TASR/AP 

CORRECTS LOCATION TO CAPE CANAVERAL, INSTEAD OF KENNEDY SPACE CENTER  - The SpaceX Falcon 9, with the Dragon capsule on top of the rocket, is raised onto Launch Pad 39-A Tuesday, May 26, 202
Neprehliadnite

Microsoft expanduje do vesmíru, uzavrel partnerstvo s Muskovou SpaceX

Boháči z pandémie ťažia

Faktom je, že najmä veľké technologické firmy ťažia zo súčasnej situácie okolo pandémie koronavírusu. Podľa Inštitútu pre politické štúdie so sídlom vo Washingtone celková hodnota majetku amerických miliardárov od prepuknutia pandémie vzrástla o 19 percent, teda o viac než pol bilióna dolárov.

Len nedávno sa do elitnej skupiny najbohatších mužov sveta s vyše stomiliardovým majetkom dostal aj Európan. Stal sa ním šéf francúzskej skupiny LVMH Bernard Arnault, ktorého majetok presiahol túto hranicu. LVMH je najväčším výrobcom luxusného tovaru na svete a vlastní desiatky rôznych značiek. Patria medzi ne napríklad módne značky Fendi, Givenchy a Louis Vuitton, šampanské Dom Pérignon, šperky a hodinky Bvlgari a Hublot či reťazec parfumérii Sephora.