Minulý týždeň rozvírila investičné vody informácia o pláne českého fondu Thein zamerať sa na biznis a služby spojené s vodíkom.

Investor Tomáš Budník v rámci divízie Industry v tomto fonde naznačil zámer, že s novou spoločnosťou Hydrogenic Technology chce dodávať vodíkové pohony pre výrobcov koľajových i cestných vozidiel, dopravcom, ale aj firmám s väčšími firemnými fleetmi. Tie avizuje hľadať napríklad v oblasti logistiky.

Tomáš Budník
Neprehliadnite

Investor Budník sa s miliónovým fondom púšťa do vodíka. Potenciál nájde aj na Slovensku

Všetko naznačuje tomu, že trh okolo vodíka má do ďalších rokov veľký potenciál a potvrdzujú to aj ďalší hráči na tomto poli. Rastúca konkurencia a dopyt tak budú hnacím motorom pre vyššie ceny vodíka a s ním spojených technológií, ale aj výnosy novovznikajúcich fondov.

Nové fondy hľadajú investorov

„Vodík by mohol do roku 2030 pokryť až 24 percent celosvetového dopytu po energiách a jeho predaj by mal priniesť až 630 miliárd eur ročne. S investíciami a plánovaním treba v EÚ začať už teraz. Od čistej vodíkovej technológie totiž závisí budúcnosť životného prostredia a priemyslu únie,“ uviedol v priebehu leta podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič.

Podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič
Zdroj: John Thys
Podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič

Dodal, že Slovensko má vo využívaní tejto energie veľký potenciál. Bolo to v čase, keď sa na Slovensku uskutočnila prvá vodíková konferencia a odvtedy na technológie spojené s vodíkom počúva čoraz viac investorov. Fond bývalého manažéra O2 T. Budníka nie je v tejto oblasti jediným.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa