S. Elop bol šéfom divízie Microsoft Office, ako v roku 2010 prešiel do Nokie. Po minuloročnom návrate do Microsoftu dohliadal na divízii prístrojov, do ktorej spadajú telefóny Nokia a tablety Surface. Kedysi sa o ňom špekulovalo aj ako o možnom nástupcovi bývalého generálneho riaditeľa Microsoftu Steva Ballmera.

Z firmy ďalej podľa CNN odchádza Kirill Tatarinov, šéf divízie Business Solutions, ktorú predtým riadil súčasný riaditeľ S. Nadella.

Tretím manažérom, ktorý firmu opúšťa, je Eric Rudder. Ten dohliadal na tím Advanced Strategy, ktorý bol zodpovedný za uľahčenie vzťahov medzi rôznymi tímami vo firme. Túto úlohu mu pridelil v roku 2013 Ballmer.

Aktivity odchádzajúcich manažérov S. Nadella v rámci reorganizácie presunul na iné súčasné manažérov. Riaditeľ divízie operačných systémov Terry Myerson bude okrem Windows dohliadať teraz aj na prístroje, teda na divíziu, ktorú viedol S. Elop. Dohľad nad aktivitami, ktoré riadili K. Tatarinov a E. Rudder, budú mať teraz Scott Guthrie, šéf divízie Cloud and Enterprise, a šéf divízie aplikácií a služieb Čchi Lu.

Zmeny sú podľa CNN čiastočne prekvapením, najmä preto, že K. Tatarinov mal prominentné postavenie na tohtoročnej aprílovej vývojárskej konferencii. Ani jedného z nich však nemenoval S. Nadella.