Podmienkou je, že sa Fox vzdá 22 regionálnych športových sietí, aby vznikajúci koncern nezískal príliš veľký podiel na trhu športových prenosov. V stredu to oznámilo americké ministerstvo spravodlivosti.

Decembrovú dohodu medzi oboma zábavnými gigantmi musia potvrdiť ešte kontrolné orgány ďalších krajín, pripomenula agentúra Reuters.

Fox dal Disneymu prednosť pred konkurenčnou ponukou telekomunikačného a mediálneho konglomerátu Comcast za 65 miliárd dolárov z tohto mesiaca.

Disney svoju ponuku zvýšil ešte len zhruba pred týždňom, pôvodne chcel Foxu zaplatiť iba 52,4 miliardy dolárov a obe firmy sa spolu už v decembri dohodli. Potom ale zamiešal kartami svojou vyššou ponukou Comcast.

Spoločnosť Disney by prevzatím získala filmové a televízne štúdiá, káblové stanice a zahraničné televízne stanice z impéria mediálneho magnáta Ruperta Murdocha. Dohoda ale nezahŕňa kanál Fox News Channel ani televíznu sieť Fox. Schválením dohody si Disney upevní pozíciu najväčšej mediálnej spoločnosti na svete.