Miška aký bol tvoj návrat na Slovensko po piatich rokoch pracovného života v Anglicku?

Bola som prekvapená, ako veľmi sa zmenila Bratislava počas doby, keď som žila v zahraničí.. Trosku som mala obavy, či sa mi podarí dohodnúť plat podľa mojich predstáv. Ponuka zo strany ING Hubs Slovakia ma však príjemne prekvapila. Zároveň som bola šokovaná rastom cien obedového menu  😊.

Máš pracovné skúsenosti z viacerých spoločností na Slovensku aj v zahraničí. V čom je ING Hubs Slovakia iná, v porovnaní s inými spoločnosťami?

Na ING Hubs Slovakia si veľmi vážim, že spoločnosť vníma potreby svojich zamestnancov a snaží sa, aby boli spokojní. Duševné zdravie a work-life-balance nie sú u nás len prázdne slová, ale sú pre spoločnosť dôležitou témou. Otvorená komunikácia, dôvera a priateľská atmosfera prichádza od našej CEO Shoshanny, ako aj všetkých kolegov. Je to výnimočná kombinácia, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá.

Aký je tvoj príbeh v ING Hubs Slovakia?

Pravdupovediac ja som si nehľadala prácu v ING. Nemyslela som si, že je možné pracovať pre banku, ak nemám skúsenosti z finančného prostredia. Až teraz si uvedomujem, že nič nie je nemožné.

Moja kariéra začala na oddelení Business Controls. Po niekoľkých mesiacoch som postúpila na pozíciu špecialistu nefinančného rizika v oblasti Know Your Customer. Táto agenda je veľmi komplexná a náročná, ale zároveň zaujímavá a obohacujúca.

V čom presne spočíva tvoja práca?

Je to veľmi pestré. Mojou rolou je implementácia nariadení zo strany regulátorov tak, aby bola ING Banka na 100% v súlade s legislatívou vo všetkých krajinách, kde pôsobí. Spolupracujem pri tom s kolegami a partnermi z celého sveta. Okrem toho trénujem a poskytujem poradenstvo mojim kolegom z Bratislavy, alebo iných ING lokalít. Ďalšou mojou úlohou je reporting, v rámci ktorého sa snažím našim partnerom z pobočiek zrozumiteľným spôsobom komunikovať prípadné nedostatky v oblasti nefinančného rizika.

V ING Hubs Slovakia nie je pre mňa žiadny deň rovnaký.

Ilustračné foto
Zdroj: ING Hubs
Ilustračné foto

Čo sa ti najviac páči na tvojej práci?

Veľmi oceňujem flexibilitu a priestor nachádzať vlastné riešenia. S tým súvisí veľká zodpovednosť za výsledky a možnosť vplyvu na fungovanie celej banky na globálnej úrovni.
Páči sa mi, že môžem byť samostatná v organizovaní a plánovaní úloh. To mi pomáha udržať si rovnováhu medzi prácou a súkromím. Ďalšia vec, ktorú by som rada vyzdvihla je možnosť vzdelávať sa a kariérne rásť. Môžem sa zapojiť do množstva tréningov a rozvojových aktivít.

Čo môže ING Hubs Slovakia ponúknuť expertom a špecialistom s viacročnými skúsenosťami?

Sídlime v Bratislave, ale to neznamená, že sme malá alebo vzdialená pobočka ING banky. Sme jedným zo 4 globálných hubov a poskytujeme služby pre celú banku. V Bratislave je nás už viac ako 1100 kolegov.

Naša spoločnosť nás podporuje, aby sme hľadali nové riešenia a zdokonaľovali procesy. Cieľom môjho tímu je prinášať inovácie a transformovať banku v oblasti nefinančného rizika. Preto hľadáme skúsených expertov, ktorí majú záujem a chuť podieľať sa na týchto zmenách.

Každý by chcel mať zamestnanie, v ktorom sú výsledky práce viditeľné a majú veľký dopad. Mnohí, po 10-15tich rokoch na pozícii špecialistu v lokálnej banke, zápasia s motiváciou a stratou nadšenia. Práve pre týchto ľudí môže byť práca v ING Hubs Slovakia zaujímavá. Práca na medzinárodných projektoch, široké portfólio medzinárodných klientov a prostredie zamerané na inovácie dokážu aj skúsených expertov posunúť na ďalšiu úroveň.

Pre koho je vhodná práca v ING Hubs Slovakia?

Keďže sme veľká spoločnosť, svoju kariéru môžu u nás naštartovať absolventi, ponúkame príležitosti pre pracujúcich rodičov so skrátenými úväzkami, ale aj veľké profesionálne výzvy pre expertov s mnohoročnými skúsenosťami.  Rastieme a rastie aj náš vplyv na celú banku. Preto potrebujeme šikovných a múdrych ľudí.

Ilustračné foto
Zdroj: ING Hubs
Ilustračné foto

Aké ďalšie výhody ING Hubs Slovakia ponúka

V ING Hubs Slovakia máme otvorenú komunikáciu a skvelú pracovnú kultúru. Pracujeme v samoriadiacich tímoch a v organizácii máme minimum hierarchických štruktúr. Neustále rastieme a aj počas Covidového obdobia sa vyplácali bonusy.

Pracovné nastavenie je veľmi flexibilné s možnosťou pracovať z domu, alebo z našej úplne novej kancelárie. V nej máme dokonca súkromnú posilňovňu, ktorá je otvorená aj pre rodinných príslušníkov zamestnancov.

Za najväčší prínos však považujem možnosť rastu a sebarealizácie a príležitosť meniť svet bankovníctva v globálnom meradle.

Michaela Ursínyová

Michaela Ursínyová pracuje v ING Hubs Sovakia na pozícii špecialistu nefinančného rizika pre rámec Know Your Customer. V minulosti pracovala na Slovensku aj v zahraničí so zameraním na interný kontroling, technické účtovnícto, ale tiež compliance a certifikácia klientov na medzinárodné ISO štandardy.

Pridaj sa k nám