KBC sa spomína aj ako možný záujemca v súboji o Sberbank Slovensko, tunajšiu dcéru ruskej bankovej jednotky. Jej konkurentmi sú dve finančné skupiny J&T a Penta, pričom podľa informácií TREND.sk sú rokovania veľmi intenzívne. Všetci traja záujemcovia si na striedačku majú „podávať kľučky“ v Moskve.

Oficiálne KBC prostredníctvom tunajšej dcéry ČSOB záujem o Sberbank nepotvrdila. Generálny riaditeľ banko-poistnej skupiny KBC Johan Thijs, ale akvizíciu VB Leasing komentoval s tým, že „pre skupinu KBC je to prvá akvizícia po dlhom čase. Transakcia zároveň predstavuje vynikajúcu obchodnú príležitosť na posilnenie značky ČSOB na Slovensku a je v plnom súlade s našou stratégiou upevňovať a zvyšovať pozície na trhoch, kde pôsobíme.“

J. Thijs zároveň začiatkom roka pre TREND uviedol, že Slovensko je jedným z kľúčových trhov pre skupinu. Na tomto chcú rásť aj cez akvizície, ak sa na trhu vyskytnú vhodné príležitosti.

Lízingová spoločnosť ČSOB bola už v súčasnosti trhovou jednotkou. Po kúpe menšieho konkurenta by spoločný trhový podiel, podľa objemu vlaňajších obchodov, siahal k štvrtine celého trhu. Predstavovalo by to súčasný trhový podiel dvoch najbližších konkurentov Volkswagen Finančné služby a UniCredit Leasingu dokopy.

Viac informácií o trhu s lízingom nájdete TU