V roku 2008 založila v Košiciach Studio Envy. Vtedy ešte nešlo o kliniku, len o menšie štúdio. Rozsiahlejší projekt mala stále v hlave a to od času, kedy v Kanade, kde rok intenzívne žila, bola kvôli chorobe nútená navštíviť súkromnú kliniku. Prístup a prostredie, s akým sa tam stretla ju inšporovalo rozmýšľať o podobnom koncepte, ktorý u nás v tom čase, konrétne v roku 2000 chýbal. 

Natália Selveková pochádza vyrastala v podnikateľskom prostredí. Jej rodičia distribuovali mrazené produkty pre slovenský trh. Od malička v rodinnej firme brigádovala. Pracovalo sa sezónne, prevažne v lete. Keď sa zarobilo, šlo sa na dovolenku. 

Do vlastného podnikania vstupovala s kapitálom 800-tisíc slovenských korún. „Pôžičku som si nebrala. Mala som šťastie, že mi pomohla rodina," vysvetľuje N. Selveková, ktorá je dnes už svojbytnou podnikateľkou a jej tržby v minulom roku presiahli 2 milióny eur

Kliniky s názvom Envy, čo v preklade znamená závisť, nevzbudzujú podľa jej slov v ľuďoch negatívne emócie. „Malo by to byť chápané skôr v zmysle obdiv, ako závisť," hovorí N. Selveková.  

Celé video

Ak bola estetická medicína ešte pred niekoľkými rokmi výhradne pre bohatých ľudí a šoubiznis, dnes je to inak. Čoraz častejšie si jej výhody začínajú užívať aj bežní ľudia. Ceny sú v porovnaní so západným svetom a Amerikou u nás tretinové. „Je pravdou, že ak si niekto potrebuje dať niečo zoperovať, mal by to urobiť práve na Slovensku," hovorí majiteľka Envy kliník.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa