Príbeh obchodného reťazca Terno sa začal písať pred dvanástimi rokmi a ako naznačujú aktuálne vízie jeho majiteľov, pribudnú v ňom nové zápletky.

V roku 2010 sa Coop Jednota Bratislava rozhodla odčleniť od skupiny Coop Jednota Slovensko a svoju aktivitu naďalej rozvíjať samostatne. V tom čase pôsobilo bratislavské spotrebné družstvo nielen na území Bratislavy, ale aj v Banskej Bystrici. V nasledujúcom roku zmenilo svoje obchodné meno na Terno Slovensko a od roku 2016 prevádzkuje sieť predajní Terno spoločnosť Terno real estate. V tom istom roku sa jej vlastníkom stala investičná spoločnosť Sandberg Capital na čele s bývalým partnerom J&T Martinom Fedorom. Investor spravuje sieť Terno prostredníctvom svojho podfondu Sandberg Private Equity 2.

Najnovšia zmena vo vlastníctve podielových akcií sa viaže s rokom 2021, keď sa polovičným akcionárom stal fond klientov J&T Investments Sicav. Marketingový manažér spoločnosti Terno real estate Marek Koštrna uviedol, že tieto zmeny v štruktúrach Sandberg Capital nemajú žiaden významný vplyv na fungovanie Terno real estate, hoci s akcionármi prebieha pravidelná diskusia o stratégii a chode spoločnosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa