To, že aerolínie na celom svete stoja pred kľúčovými problémami, netreba pripomínať. Dopyt po lietaní sa zvyšuje len pomaly a rozhodujúcu rolu budú zohrávať jeho stratégie na obnovenie. To však platí, ak, samozrejme, nedôjde k druhej masívnej vlne nákazy nového koronavírusu.

Problémy zasiahli aj nemecké aerolínie a Lufthansa – jedna z najväčších leteckých spoločností v Európe – v tom nie je výnimkou. Štát jej sľúbil záchranný balík v hodnote deväť miliárd eur, ale v súčasnosti je táto pomoc v ohrození. Zmariť ju mohol dlhoročný investor a nemecký miliardár.

Na archívnej snímke z 2. apríla 2020 lietadlá leteckej spoločnosti Lufthansa sú odparkované na letisku vo Frankfurte nad Mohanom.
Neprehliadnite

Leteckí dopravcovia vyčíslili škody spôsobené koronavírusom: Straty sú miliardové

Vždy je lepšia štátna pomoc ako žiadna

Najväčší akcionár Lufthansy Heinz Hermann Thiele totiž uviedol, že sa mu nepáčia podmienky, za ktorých vstúpi štát do Lufthansy. Štát má získať dvadsať percent a má sa stať najväčším akcionárom v spoločnosti. Miliardár Thiele, ktorý má 79 rokov, vlastní v súčasnosti o päť percent akcií menej.

Thiele však navýšil svoj podiel v Lufthanse len prednedávnom, práve vtedy, keď štát ohlásil pomoc aerolíniám. Dovtedy vlastnil 10 percent akcií.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa