LG totiž získal špičkový závod výrobcu svetiel pre automotive ZKW Slovakia v Krušovciach pri Topoľčanoch. Ide o súčasť rekordnej transakcie, v rámci ktorej LG kúpil za zhruba 1,1 miliardy eur rakúsku matku tunajšieho závodu, dodávateľa automobilových svetiel a elektroniky ZKW. Ide o historicky najväčšiu transakciu juhokórejského podniku v jeho histórii.

Líder v elektromobilite

Juhokórejský gigant týmito akvizíciami sleduje jasný cieľ, keď chce cez aktuálne trendy elektromobility a autonómneho riadenia posilniť svoje postavenie kľúčového dodávateľa pre automobilový priemysel. Nové trendy majú LG pomôcť etablovať sa okrem domáceho ázijského trhu aj v Európe a získať zákazky u tunajších automobiliek.

Koncern sa chce do roku 2025 stať jedným z desiatich najväčších dodávateľov na svete pre automobilový priemysel. Skupina LG je pritom už dnes jedným z lídrov na dodávky komplexných riešení v oblasti elektromobility, a to od batérií cez elektromotory až po softvér a nové materiály na znižovanie ich hmotnosti.

Batérie z Poľska, karbón zo Slovenska

Dcérska spoločnosť LG Chem, ktorá patrí medzi kľúčových dodávateľov batérií pre svetové automobilky ako Audi alebo Renault-Nissan, stavia 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa