Prvý charter smeroval do Hurgady 25. mája a posledný letel na rovnaké miesto 3. novembra. „V tomto období prešlo bránami letiska Košice rekordných 170 461 charterových cestujúcich, čo je medziročný nárast až o 38,6 percenta,“ uviedla s tým, že najnavštevovanejšími destináciami boli Antalya v Turecku, Burgas v Bulharsku a egyptská Hurgada. 

Viac než 11-percentný medziročný nárast zaznamenalo košické letisko aj čo sa týka celkového počtu vybavených cestujúcich za obdobie od januára do októbra, kedy vybavili 482 329 cestujúcich. „Počet leteckých pohybov - teda vzletov a pristátí, vzrástol o 44,1 percenta na 13 335. Súčet maximálnych vzletových hmotností vybavených lietadiel vzrástol medziročne o 17,2 percenta na 170 559 ton,“ spresnila J. Tomková.

Posledné mesiace letisko zaznamenalo výrazný nárast počtu cestujúcich na dovolenkových linkách, pričom bolo v ponuke týchto 19 destinácií s odletom z Košíc - Tirana (Albánsko), Burgas (Bulharsko), Varna (Bulharsko), Podgorica (Čierna Hora), Rijeka (Chorvátsko), Hurgada, Marsa Alam (Egypt), Thessaloniki, Korfu, Patras, Rodos, Larnaca, Heraklion (Grécko), Palma de Mallorca, Barcelona (Španielsko), Lamezia Terme, Olbia (Taliansko), Monastir (Tunisko) a Antalya (Turecko).

Po ukončení charterovej sezóny možno prostredníctvom partnerských aeroliniek letiska Košice naďalej cestovať z Košíc do viac než 500 destinácií len s jedným prestupom. „Koncom októbra sme privítali novú leteckú spoločnosť Eurowings a aj vďaka novým linkám do Mníchova a Düsseldorfu tak majú obyvatelia z našej spádovej oblasti ďalšiu príležitosť objavovať svet letecky z Košíc,“ pripomenul priamu leteckú linku výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej.