Najnovšie hodinky spoločnosti Huawei posúvajú trh so smart produktami o niekoľko krokov ďalej. Nová séria smart hodiniek Huawei Watch 3 sa okrem množstva senzorických funkcií zamerala aj na čoraz populárnejší golf.

Práve golfisti, kvôli rôznym "chytrým" funkciám, obľubujú používanie smart hodiniek nielen počas hry na ihrisku, ale obzvlášť, ak im dokážu pomôcť aj pri zlepšovaní a hľadaní dokonalého golfového švihu.

Nájdu skryté chyby švihu

S takýmito funkcionalitami sa predstavujú hodinky série Huawei Watch 3, ktoré prichádzajú na trh v dvoch verziách: Watch 3 a Watch 3 Pro. Tie sú dokonca takmer tak inteligentné ako smartfóny a “sú navrhnuté, aby uľahčovali každodenný život,“ dopĺňa Kevin Ho, prevádzkový riaditeľ Huawei Consumer Business Group (CBG).

Huawei
Zdroj: Huawei
Huawei

Pre golfistov to znamená, že si dokážu merať viacero pre nich dôležitých údajov a napríklad odsledovať svoj pohyb na ihrisku (počet krokov), mieru zaťaženia či rýchlosť a tempo pri švihu a náprahu. Kto strávil hodiny cvičením na odpalisku bez spätnej odozvy, získa ju v detailnom monitoringu v hodinkách Huawei Watch 3 priamo na ruke. Popri zlepšovaní golfového pohybu sú tieto sledované dáta kľúčové aj pre celkovú hru.

Smart hodinky série Watch 3 majú dotykový 1,43-palcový Amoled displej. Displej sa stará o kvalitné rozlíšenie a zaručuje dobrú čitateľnosť aj priamo na ihrisku. Navyše je displej vsadený do luxusnej a zároveň ľahkej titánovej konštrukcie, ktorá neprekáža pri každodennom používaní.

Huawei Watch 3
Zdroj: Huawei
Huawei Watch 3

Všetky údaje sa zaznamenávajú v prepojenej aplikácii Huawei Health a používateľ k nim má prístup aj po skončení hry. Nechýbajú údaje o priemernej rýchlosti švihu či úderu, hodinky napríklad zaznamenajú, koľko kalórií spáli hráč počas dňa na ihrisku.

Nakoľko sú golfisti fit

Pre golfistov ide o dôležité údaje, keďže si počas niekoľkomesačnej sezóny môžu monitorovaním zdravotných a pohybových funkcií sledovať zlepšovanie svojej výkonnosti. Tá je rovnako dôležitá ako výdrž pri chodení po niekoľkokilometrovom ihrisku.

Rovnako tak si dokážu lepšie odsledovať a odstraňovať chyby, o ktorých možno doteraz ani nevedeli. Hodinky navyše umožňujú odpovedať na prichádzajúce hovory na ľubovoľnom zariadení a to aj priamo na ihrisku.

Okrem golfových funkcií sa nová séria vyznamenáva širokou ponukou športov. Séria Huawei Watch 3 tak spoľahlivo zastáva aj rolu športového asistenta. Celkovo ponúkajú oba modely hodiniek až 100 tréningových režimov.

Huawei Watch 3
Zdroj: Huawei
Huawei Watch 3

Tie dopĺňajú užitočné funkcie s detekciou teploty pokožky pomocou inovatívneho teplotného senzora alebo s detekciou pádu či privolaním pomoci.

Vďaka monitorovaniu srdcovej frekvencie, hladiny kyslíka v krvi, spánku a tlaku majú športovci dostatočne dobrý prehľad o svojom zdravotnom stave vždy na ruke.

Istota nabitia pri hre

Keďže golfisti zostávajú na ihrisku často niekoľko hodín, podstatná pri trvalom využívaní zostáva výdrž batérie. Napriek širokej ponuke športových funkcií, ktoré sú trvalo k dispozícii, zostávajú novinky od Huawei dostatočne nabité.

Vybavenejší z dvojice, model Watch 3 Pro, sa môže pochváliť mimoriadne dlhou výdržou batérie, a to až 21 dní v režime dlhej výdrže. Model Watch 3 dosahuje v tomto režime na jedno nabitie dva týždne.