Lenovo sa dokázalo v náročnom období vysporiadať s nedostatkom dodávok v celom odvetví. Okrem toho úspešne čelilo geopolitickej neistote, vyššej inflácii či narušeniu dodávateľských reťazcov v dôsledku pandémie.

Dopyt porastie

Ročný čistý zisk dosiahol hranicu dvoch miliárd amerických dolárov, čo je medziročný nárast o 72 percent, pričom tržby vzrástli o desať miliárd za druhý rok na viac ako 71 miliárd dolárov. Všetky hlavné obchodné skupiny boli počas celého fiškálneho roka ziskové so silnou dynamikou rastu v oblasti mobilných služieb, infraštruktúry a riešení služieb.

Trend digitálnej a inteligentnej transformácie sa naďalej zrýchľuje a predstavuje silné príležitosti na rast. Viac ako 50 percent spoločností má digitalizáciu ako súčasť firemnej stratégie v porovnaní s niečo viac ako jednou tretinou pred dvoma rokmi.

Hybridný pracovný model je dlhodobou zmenou, ktorá bude aj naďalej poháňať silný dopyt po inteligentných zariadeniach a infraštruktúre dátových centier, ale aj po riešeniach založených na scenároch, ako inteligentná spolupráca, inteligentná domácnosť a inteligentná kancelária.

Rekordný rok

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa