V roku 2015 tržby firmy vzrástli až o 25 percent. Prevádzkový zisk spoločnosti sa vlani zvýšil o 1,7 percenta na 12,4 miliardy dánskych korún (1,67 miliardy eur) a čistý zisk o 2,1 percenta na v prepočte 1,26 miliardy eur.

„Náš výkon bol do roku 2016 absolútne fenomenálny, niektorí by povedali nadprirodzený. Náš rast teraz spomalil a ja viac v súlade s tým, čomu hovoríme udržateľná hladina rastu,“ povedal novinárom finančný riaditeľ John Goodwin.

Medzi najobľúbenejšie patrili podľa firmy stavebnice Lego Ninjago, Lego City, Duplo, Star Wars a Lego Friends. Predaj v Európe firma označila za povzbudivý a v Číne vidí veľký potenciál. Predaj v Spojených štátoch stagnoval, napísali agentúry AP a Reuters.

Firmu založil v roku 1935 Ole Kirk Christiansen a pomenoval ju podľa dánskeho výrazu „leg godt“, čo znamená „pekne sa hrajte“. Rodina Christiansenovcov je v súčasnosti najbohatšou dánskou rodinou. Spoločnosť má výrobné závody v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a Českej republike. Vlani otvorila firma továreň v Číne, ktorá by mala zaistiť väčšinu dodávok pre ázijský trh.

Lego vlani podľa príjmov zostalo druhým najväčším výrobcom hračiek na svete za firmou Mattel, ktorej príjmy tvorili 5,46 miliardy dolárov. Príjmy firmy Hasbro dosiahli 5,02 miliardy dolárov.