Rodinná firma z južného Slovenska Minit Slovakia patrí medzi najväčších výrobcov a predajcov mrazených pekárenských výrobkov na Slovensku. Prevádzkuje viac ako 500 franchise pekárničiek v strednej Európe a je jeden z hlavných dodávateľov pečiva do maloobchodných reťazcov, obchodov s potravinami, zákazníkom z horeca segmentu, a to nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, v Maďarsku, Poľsku, Rakúsku a v ďalších európskych krajinách.

Pečivo
Neprehliadnite

Chlieb a pečivo budú drahšie. Môže za to aj štát, tvrdia pekári

Tento rok firma oslavuje 30 rokov, odkedy bratia Ambrovicsovci založili rodinnú pekáreň v pivnici rodinného domu a začali s výrobou francúzskych bagiet.

Neskôr sa inšpirovali nápadom z Maďarska a priniesli koncept predaja malých koláčikov priamo z piecky. Prvé franchise predajne vznikli na prelome milénia a od roku 2000 zo slovenskej produkcie zásobujú aj celý český trh.

Investície, donáška a zamestnanci

Minit predajne v nákupných centrách.
Zdroj: Archív Minit Slovakia
Minit predajne v nákupných centrách.

V súčasnosti sa ich výrobný závod rozprestiera na rozlohe asi 7-tisíc štvorcových metrov. Vlani, počas zúriacej pandémie, investovali do novej výrobnej linky a zaviedli novinku – ručne robenú kváskovú líniu.

„Investovať je potrebné aj vtedy, keď biznis nejde stopercentne. Pandémia nás istým spôsobom limituje. Niektoré veci idú horšie, niektoré veľmi dobre. Náš biznis však stojí na pevných a zdravých základoch. Je to výzva,“ hovorí výkonný riaditeľ a spolumajiteľ Minit Slovakia Ladislav Ambrovics.

Ladislav Ambrovics - výkonný riaditeľ a spolumajiteľ
Zdroj: Archív Minit Slovakia
Ladislav Ambrovics - výkonný riaditeľ a spolumajiteľ

Podľa neho je potrebné investovať aj v časoch, keď biznis nejde stopercentne. Vlani firma znížila zisk o 66 percent na 368-tisíc eur a tržby jej klesli o 13 percent na 21,43 miliónov eur. Výkonný riaditeľ však verí, že jar prinesie lepšie možnosti.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa