Ekonomický a biznisový magazín TREND vyhlásil ďalší ročník súťaže Manažér roka 2022. Do finálovej pätice vybrala redakcia troch mužov a dve ženy, s ktorými v uplynulých týždňoch zrealizovala rozhovory.

O víťazovi alebo víťazke rozhodnú hlasovaním čitatelia TRENDU, redakcia periodika, osobnosti hospodárskeho života v trend barometri a zástupcovia partnera kategórie, ktorým je spoločnosť Havel & Partners.

Víťazov všetkých kategórií výročného podujatia TREND TOP vyhlási týždenník na galavečere 22. novembra 2022 v budove SND. Pôjde o kategórie Investor roka, Banka roka, Poisťovňa roka, Firma roka a nová kategória TREND Podnikateľka roka.

Víťazkou vlaňajšieho ročníka a držiteľkou titulu TREND Manažér roka 2021 sa stala Katarína Kaszasová, generálna riaditeľka Úradu pre dohľad nad výkonom auditu.

Manažér roka 2022 – nominácie

Peter Huljak, výkonný riaditeľ, Medeko Cast

Rodinná zlievarenská spoločnosť Medeko Cast z Považskej Bystrice v minulom roku opäť dokázala zužitkovať svoje skúsenosti a potvrdiť pozíciu na európskom trhu. Firma dosiahla rekordné tržby a aj jej čistý zisk bol druhý najvyšší v histórii.

Medeko Cast plánuje ďalšie investície, ktoré mu umožnia zvýšiť kapacity výroby. Za výsledkami stojí v rodinnej firme dvojica výkonných riaditeľov – dcéra zakladateľa spoločnosti Kristína Lang a dlhoročný manažér firmy Peter Huljak.

P. Huljak
Zdroj: Archív P. Huljaka

Uršula Kráľová, Chief People Officer, Bloomreach

Uplynulé dva roky bola naplno zamestnaná procesmi, ktoré súviseli s integráciou spoločnosti Exponea pod Bloomreach. Americká firma kúpila slovenskú technologickú spoločnosť začiatkom vlaňajška.

Je jediná zo slovenského tímu, koho si Američania ponechali v najvyššej exekutíve. Vlani musela zvládnuť prudký rast firmy, ktorá sa aj vďaka investícii od Goldman Sachs vyšvihla z päťsto na takmer tisícku zamestnancov. Chief People Officerka Bloomreachu Uršula Kráľová.

Na snímke Uršula Kráľová, Bloomreach/Exponea Chief people officer.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka, Profesia

V spoločnosti Profesia pracuje Ivana Molnárová už dvadsaťdva rokov, z toho dvanásť rokov je jej výkonnou riaditeľkou. Za ten čas sa jej podarilo dostať firmu do mnohých významných expertných panelov a ona sama sa stala hodnotovou líderkou slovenského biznisu.

Minulý rok bol pre Profesiu prelomový, dosiahla najvyššie tržby aj najvyšší čistý zisk v histórii. Tento rok by ich mala prekonať. Aktuálne štartuje šéfka firmy veľký CSR projekt zameraný na integráciu ľudí s neurodiverznými poruchami na pracovný trh a okrem toho riadi proces transformácie Profesie, v rámci ktorého integruje niektoré činnosti s jej českou sestrou.

výkonná riaditeľka Profesie Ivana Molnárová
Zdroj: MICHAL SMRČOK
výkonná riaditeľka Profesie Ivana Molnárová

Peter Olajoš, generálny riaditeľ, Bratislavská vodárenská spoločnosť

Najväčšia vodárenská spoločnosť na Slovensku bola dlho tŕňom v oku akcionárov aj zákazníkov. Firma poznačená  politickými vplyvmi aj toxickým vzťahom s dcérou (Infra Services) však pred dvoma rokmi začala písať novú kapitolu svojho pôsobenia.

V transparentnom výbere riaditeľa BVS uspel právnik s talónom skúseností z nadnárodných korporácií. Peter Olajoš firmu úspešne ozdravil a teraz má ambíciu posunúť vpred celé odvetvie.

Na snímke predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, a.s. JUDr. Peter Olajoš.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Michal Špaňár, generálny riaditeľ, Union poisťovňa

Spoločnosť Union nedávno prevzala aktíva dvoch poisťovní s cieľom ďalej rásť. Pod „hlavičkami“ Union poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa podniká na trhoch komerčného aj zdravotného poistenia, čo prináša množstvo výziev.

Michal Špaňár, generálny riaditeľ Unionu, stojí na čele spoločností, ktoré podnikajú na veľmi regulovaných trhoch. Podnikanie v rámci zdravotného poistenia navyše výrazne ovplyvňuje silná prítomnosť štátu.

Na snímke Predseda predstavenstva a Generálny riaditeľ Union poisťovne, a.s. a Union zdravotnej poisťovne, a.s. Michal Špaňár
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Viac informácií o podujatí TREND TOP, na ktorom bude odovzdaná cena Manažér roka 2022, sa dozviete na tomto linku.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke Kamila Birnsteinová, koučka, lektorka a konzultantka v oblasti vzdelávania a rozvoja ľudí.
Neprehliadnite

Na top manažérky sa ešte aj dnes zvykneme pozerať ako na krkavčie matky, upozorňuje koučka