Cena leteniek vrátane všetkých poplatkov sa začína od 34,99 eur. V zimnej sezóne od konca októbra sa zmenia letové dni na stredu a sobotu. Tel Aviv je v poradí už štvrtou destináciou Wizz Airu z Košíc.

Z Košíc do Tel Avivu už v deväťdesiatych rokoch lietala dnes už neexistujúca spoločnosť Air Slovakia. Klientelu okrem slovenských pútnikov do Svätej zeme tvorili aj izraelskí pacienti do Bardejovských Kúpeľov a Izraelčania, ktorí pochádzali z východného Slovenska i južného a juhovýchodného Poľska.

O lety medzi Izraelom a Slovenskom je značný záujem. Z Bratislavy od 7. apríla do konca októbra lieta česká spoločnosť SmartWings a od júna do októbra bude každý utorok lietať chartery pre izraelskú klientelu z Tel Avivu do Popradu izraelská spoločnosť Sun D'Or. Vlaňajšie chartery do Tatier mali mimoriadny úspech. V zimnej sezóne bude zasa lietať z Bratislavy dvakrát týždenne na letovisko Eilat/Ovda v južnom Izraeli. Akurát vlani ani tento rok sa nevydarilo zrealizovať pripravované chartery z Tel Avivu do Piešťan. Pacienti do kúpeľov majú lietať cez Bratislavu.

Wizz Air, v utorok oznámila otvorenie nového leteckého spojenia z Košíc do izraelského Tel Avivu. Novú linku spustí WIZZ 2017 s výhodnou frekvenciou dvakrát do týždňa – v pondelky a piatky počas letnej sezóny a v stredy a soboty počas zimnej sezóny. Cestujúci, ktorí plánujú navštíviť túto populárnu slnečnú destináciu si môžu rezervovať letenky už dnes na wizzair.com od 34.99 EUR*

Tel Aviv, moderné, živé a kozmopolitné mesto je celoročne obľúbenou destináciou so slnečným pobrežím, dobrou kávou a kulinárskymi inováciami. Ponúkajúc fascinujúce kultúrne dedičstvo, návštevníkov prekvapí početnými galériami, chic barmi, butikmi či nádhernými plážami.

Wizz Air začal začal svoje pôsobenie na Slovensku letmi z Košíc v roku 2013 a odvtedy nepretržite investoval do svojej rastúcej siete spojení s cieľom priniesť svojim zákazníkom čo najviac cestovateľských možností. V roku 2015 sa Košice stali 20. základňou WIZZ s jedným novým Airbusom A320 a 42 pracovnými pozíciami pre posádky. Wizz Air následne rozšíril svoju prevádzku aj z letísk Poprad a Bratislava v roku 2014 a 2016 rozširujúc tak sieť leteckých spojení zo Slovenska.

Odpoveďou na rastúci dopyt slovenských zákazníkov po službách WIZZ-u je v súčasnosti 11 liniek za nízke ceny do 10 destinácií v 8 krajinách z troch Slovenských letísk.