Maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air oznámila prepad počtu cestujúcich za minulý mesiac, v máji však očakáva omnoho lepšie výsledky. Aerolínie Wizz Air v utorok informovali, že v apríli prepravili celkovo 78 389 pasažierov.

Oproti aprílu minulého roka to znamená prepad o 98 percent po tom, ako pandémia nového koronavírusu viedla k odstaveniu takmer celej leteckej prepravy. Tento mesiac však firma počíta s výrazným zlepšením situácie, keďže je jednou z prvých európskych aerolínií, ktorá od 1. mája začala obnovovať komerčné lety z Viedne a londýnskeho letiska Luton.

EBE 298 Frankfurt nad Mohanom - Na snímke lietadlá typu Boeing 747 spoločnosti Lufthansa stoja na letisku v nemeckom Frankfurte nad Mohanom 20. apríla 2020.  Kvôli pandémii nového koronavírusu musela Lufthansa zrušiť 97 percent svojich letov. FOTO TASR/AP
Boeing 747 aircrafts of German Lufthansa are parked at the airport in Frankfurt, Germany, Monday, April 20, 2020. Due to the coronavirus Lufthansa had to cancel 97 percent of its flights. (AP Photo/Michael Probst)
Neprehliadnite

Buffett sa opäť popálil na akciách aeroliniek, skoro všetky so stratou predal

Letecká spoločnosť už koncom apríla informovala, že prvými destináciami, do ktorých začne lietať z Viedne, budú Solún, Dortmund, Lisabon, Oslo a Eindhoven. V priebehu mája začne postupne obnovovať lety aj do ďalších destinácií.