Po zrode Inca Collagen trvalo len krátky rok, kým sa tento výživový doplnok dostal do lekární, čo sa dá hodnotiť ako raketový nástup na trh. Postupne sa stal čoraz obľúbenejším výživovým doplnkom, ktorý sa vyšvihol na prvé miesto v rebríčkoch obľúbenosti, stal sa z neho známy “lovebrand”, ktorý kraľuje slovenskému a českému trhu kolagénov aj napriek veľkej konkurencii. V súčasnosti úspešne expanduje aj na nemecky hovoriace trhy v Európe.

Zázrak z mora objavený v Ázii

Čo stojí za takýmto úspechom? Samotná zakladateľka a majiteľka značky Romana Ljubasová kolagénu doslova vysnívala jeho budúcnosť. “Ja som si povedala, že keď to bude kvalitné, tak ľudia to pochopia. Ak nie hneď, tak časom. A povedala som si: ja mám čas, pretože už ho užívam. Takže tu budem dlhšie, než príroda naplánovala,” popisuje Romana svoje nadšenie z kolagénu, ktorým sa jej podarilo nainfikovať svojich zákazníkov. Účinky kolagénu spoznala na vlastnej koži pri návštevách Thajska, kam chodila oddychovať po vyhorení v predchádzajúcom biznise. Vtedy zistila, že v Ázii kolagén dávno poznajú, bol na každom rohu a jej samotnej pomohol na pokožku pri opaľovaní. Keď ho začala voziť domov ako darček rodine a známym, postupne pochopila, že táto bielkovina má budúcnosť aj u nás. Dopyt bol čoraz väčší, ale z Thajska nebolo možné kolagén dovážať vo väčšom množstve. Tak vznikol nápad založiť vlastnú značku kolagénu.

Šetrné spracovanie a maximálne účinky

K prvej krabičke viedla dlhá a ťažká cesta, napokon však Romana uviedla na trh Inca Collagen - 100% čistý kolagén získavaný z morských rýb špecifickou enzymatickou hydrolýzou. “Vyrobila som ho technológiou, ktorú považujem za jedinečnú, nie ako blondínka, ktorá všetko vie, ale ako človek, ktorý vypočul odborníkov,” vysvetľuje.

Práve enzymatické štiepenie je spôsob, akým je možné citlivo zachovať bioaktivitu kolagénu. Surový kolagén je nutné štiepiť, aby sa rozložil na menšie peptidy, ktoré dokáže ľudský organizmus prijať. Ale je dôležité, aby pritom nedochádzalo k tepelným úpravám, aby pri štiepení vznikali identické reťazce so zachovanou štruktúrou, vďaka ktorej ich ľudské telo rozpozná a použije na stavbu nových molekúl kolagénu.

To Inca Collagen robí - je bioaktívny vďaka presne štiepeným peptidom, ktoré navyše nie sú nijako dochucované, sú bez konzervantov a prímesí. Navyše morský kolagén nie je nutné upravovať tepelne, vďaka enzymatickému štiepeniu za studena sa preto nenaruší štruktúra helisy. Čisté kolagénové peptidy sa mikronizujú do formy prášku, ktorý je takto navyše trvanlivý. Potom už stačí ho len užívať zmiešaním s tekutinou - ako čerstvo pripravený roztok, alebo si ho pridať do kaše či smoothie.

Užívajú ho športovci aj celebrity

Kolagén je bielkovina, ktorú potrebujeme všetci, a vďaka precíznej citlivej výrobe môže Inca Collagen svojimi účinkami pomáhať širokému spektru ľudí. Keďže najviac kolagénu máme v chrupavke a koži, dopĺňaním Inca Collagen si môžeme udržiavať zdravé kĺby, najrôznejšie tkanivá v tele, zdravú štruktúru pokožky, vďaka čomu je elastická a menej náchylná na tvorbu vrások. Kolagén vplýva aj na vlasové korienky, čím podporuje kvalitu vlasov a pomáha zastaviť ich vypadávanie. A účinky kolagénu sa prejavujú aj na krajších nechtoch. Pomáha však aj na celkovú regeneráciu tela, či už po zákroku, u žien po pôrode, alebo pri hojení rán na koži.

Obľúbili si ho mnohí známi športovci, napríklad bývalý reprezentant v zápasení Jozef Lohyňa, biatlonisti Matej Baloga a Veronika Machyniaková, zo showbiznisu učaroval napríklad návrhárke Jane Pištejovej, alebo modelke a vicemiss 2019 Natálii Hrušovskej. “Užívam ho už skoro rok a nedám dopustiť na jeho účinky ako napríklad zlepšenie kvality vlasov a pleti, ktoré sa u mňa prejavili najviac,” hodnotí Natália.

Inca Collagen ako ideálny kolagén na vlasy, nechty a pleť zaradili do svojho portfólia kozmetické salóny, nechtové štúdiá aj kaderníctva. Zákazníci ho porovnávajú s inými, no obvykle sa vrátia späť. “Už sme ho mali v salóne a išiel veľmi dobre, len zákazníčky chceli skúsiť aj iné značky. Po krátkych pokusoch s inými značkami sme sa rozhodli zase vrátiť k Inca. Predsalen, je to overený produkt,” hovorí Linh Haplová, šéfka LUXURIA Nails&Beauty.

“Viditeľne sa mi zlepšili vlasy, mám dokonca pocit, že aj zhustli. Dlho som hľadala ten správny a fascinovalo ma, aký viditeľný rozdiel medzi nimi je, vlasy zrazu ochabli… už žiadne experimenty, len Inca Collagen.” Miška Rajnič Kocúrová

Mnohí zákazníci dokonca začali Inca Collagen podávať aj svojim štvornohým maznáčikom. Značka sa teda rozhodla pokračovať a na trh uviedla produkt Incapet Collagen pre psov, mačky a kone. Je to rovnako 100% čistý morský kolagén v prášku, ktorý pomáha zvieratám udržiavať zdravé kĺby, kožu, krajšiu srsť a pazúriky. Získava si medzi chovateľmi čoraz viac priaznivcov, pretože je to ďalší dôkaz toho, že kolagén potrebujeme všetci bez rozdielu. Ľudia, aj domáce zvieratká. Keď ho telo už nezvláda produkovať samo, je dobré dopomôcť nielen sebe, ale aj štvornohému kamarátovi.