Malo by ísť o výrobňu zeleninových a ovocných šalátov, ako aj hotových jedál. Na Slovensku by totiž časom mohla vzniknúť nová výrobná prevádzka jej pražského výrobcu jedál Titbit. Ten Kofola kúpila len pred vlaňajším letom v rámci diverzifikovania svojho biznisu o nový segment zdravších jedál.

Úvahy o novej slovenskej fabrike Titbitu, ktorý je už dlhšie známou značkou aj v slovenských obchodoch, TRENDU potvrdil šéf Kofoly Jannis Samaras. Ten spolu s rodinou ovláda vyše 70 percent akcií Kofoly. „Uvažujeme o tom, že sa s výrobou Titbitu posunieme aj na Slovensko,“ hovorí.

Posun za ľahším strážením čerstvosti

J. Samaras tiež spresňuje, že tento zámer vychádza aj z pomerne veľkej logistickej náročnosti produkcie čerstvých zdravých jedál. Výroba i preprava čerstvých potravin musí byť rýchla a precízna, inak sa môžu kaziť. S fabrikou na ich výrobu priamo na Slovensku by sa tunajší trh zásoboval firme ľahšie ako z Prahy.

Zároveň však upozorňuje, že Kofola postaví novú výrobu jedál a šalátov, až keď sa Slovensko stane pre Titbit väčším konzumentom. „O fabrike rozmýšľame, ale najskôr aj na Slovensku musíme dosiahnuť istý objem predajov. Zatiaľ má Titbit viac veľkých odberateľov iba v Česku,“ pokračuje J. Samaras.

Ťah po zdravších potravinách

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa