Obci Klenovec, ktorá pripravuje priemyselný park Gemer v Rimavskej Sobote, neschválila minulý týždeň agentúra SARIO projekt pre získanie dotácie z eurofondov na revitalizáciu areálu bývalých ZŤS. Ten sa má stať hnedým parkom. Hovorca agentúry SARIO Marián Jánošík hovorí, že projekt v odbornom hodnotení nezískal požadovaný počet bodov.

Starosta obec Klenovec Pavel Struhár si výsledok nevie vysvetliť, pretože od agentúry nedostali zdôvodnenie. Projekt konzultovali s viacerými odborníkmi, ktorí konštatovali, že po všetkých stránkach je dobrý. „Investorov do parku sme už našli. Plánujú zamestnať v prvej fáze viac ako 240 ľudí, perspektívne až vyše 700,“ dodáva.

Ako hovorí hovorca priemyselného parku Gemer Pavel Machava, investori sú stále pripravení spustiť výrobu v opravených priestoroch po ZŤS v januári. Rekonštrukcia by trvala pol roka a stála by okolo desať miliónov eur. Rovnakú sumu žiadal Klenovec na projekt od agentúry SARIO.

Obec sa plánuje voči zamietavému stanovisku odvolať. Isté je, že administratívne komplikácie spomalia prípravy. Preto P. Struhár už oslovil o urýchlené prehodnotenie projektu nového riaditeľa agentúry SARIO Róberta Šimončiča. M. Jánošík dodáva, že sa projektom bude budúci týždeň zaoberať osobitná komisia.

Foto na titulke - Klenovec