Teraz Kaufland prebudoval aj svoju rozlohou zrejme najväčšiu predajňu v bratislavskom Novom Meste na Trnavskej ceste, ktorá sa nachádza hneď pri centrále reťazca a ponúka predajnú plochu vyše 4-tisíc metrov štvorcových. Priestory sa po niekoľkotýždňovej prestávke opäť otvorili v piatok 18. augusta.

Otvorené priestory

Hlavnou zmenou nového usporiadania je kompletné otvorenie priestoru. Vo vynovených predajniach zmizla stredová regálová stena, ktorá zákazníkov „nútila“ prejsť cez kompletnú predajňu. Nakupujúci tak môžu chodiť voľne po celom obchode.

Vchod do predajne je v tejto pobočke úplne otvorený, hneď po vstupe sa nachádza priestor so zeleninou a ovocím.

Podobne ako to má už dlhšie konkurenčné Tesco, sa na začiatku predajne nachádza aj takzvaný To Go regál, kde sú položky, ktoré by si zákazníci mohli kúpiť ako rýchle občerstvenie.

Sezónny akciový tovar a nepotravinové produkty sa pri novom koncepte nachádzajú v strede predajne. Drogistický tovar v zadnej časti. Jednotlivé oddelenia sú farebne odlíšené.

Kaufland od základov prerobil slovenskú vlajkovú predajňu. Pozrite si ju zvnútra

Pobočka Kauflandu na Trnavskej ceste v Bratislave po modernizácii v auguste 2017 Zdroj: Kaufland

Viac obrázkov z modernizovanej predajne si pozrite v galérii

„Primárnym cieľom týchto inovácií je nielen zvýšenie komfortu pri nákupe, ale aj samotná kultúra predaja,“ uviedol Kaufland v tlačovej správe.

Reťazec v pobočke na Trnavskej zachoval pult s rybím mäsom, po novom však už nie je otvorený, ale oddelený od zákazníkov sklom.

Väčšina chladeného sortimentu je v regáloch s dvierkami. Toto ekologickejšie riešenie nie je v prípade Kauflandu pravidlo, napríklad v renovovanej pobočke v Podunajských Biskupiciach je väčšina chladených regálov stále otvorená.

V nových predajniach pribudli aj samoobslužné pokladne, ktoré majú takmer identické používateľské rozhranie, ako má Tesco. Oproti štandardným šiestim pokladniciam v iných pobočkách Kauflandu sa ich na Trnavskej ceste nachádza až deväť.

Zmenou prešli aj reštauračné zariadenia v priestoroch Kauflandu. Bistro a nová kaviareň sú súčasťou vstupného priestoru, ktorý tak vytvára akési korzo. Prevádzky sú po novom od exteriéru oddelené sklenenou stenou.

Súčasťou Kauflandu na Trnavskej ceste je aj parkovací dom, ktorý bol dosiaľ bezplatný. Po novom je vstup obmedzený, zákazníci majú bez poplatku k dispozícii dve hodiny.

Modernizáciou prešli pobočky Kauflandu už aj v Dunajskej Strede, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Malackách či Komárne. Reťazec, ktorý patrí spolu s Lidlom do nemeckej skupiny Schwarz Gruppe, má na Slovensku vyše šesťdesiat pobočiek. Aký je plánovaný harmonogram ďalších renovácií, hovorkyňa spoločnosti nevedela spresniť.

Modernizuje aj Lidl

Do redizajnu vo veľkom invesuje aj spomínaný Lidl. V minulom roku informoval, že na modernizáciu svojich 3 200 pobočiek v Nemecku chce dať 200 miliónov eur. Nový koncept predajní zavádza Lidl postupne aj na Slovensku.

Najmodernejšia predajňa pribudla vo februári tohto roka v Spišskej Novej Vsi. Súčasťou mali byť napríklad nabíjacie stanice pre elektrické bicykle a automobily. (Poznámka - čítateľ TRENDU v diskusii uviedol, že tieto sa nakoniec nenainštalovali). Niektoré prvky vo vnútri predajne sa vyslovene podobajú na tie z modernizovaných Kauflandov.

Kaufland od základov prerobil slovenskú vlajkovú predajňu. Pozrite si ju zvnútra

Pobočka Kauflandu na Trnavskej ceste v Bratislave po modernizácii v auguste 2017 Zdroj: Kaufland

Kaufland od základov prerobil slovenskú vlajkovú predajňu. Pozrite si ju zvnútra

Lidl v Spišskej Novej Vsi Zdroj: Lidl

Viac obrázkov z modernizovanej predajne si pozrite v galérii