Popredný európsky výrobca papierových a vlnitých obalov pokračuje vo zvyšovaní svojej spracovateľskej kapacity v Európe. Írska spoločnosť Smurfit Kappa ohlásil investíciu, ktorá má umožniť zlepšenie kvality jej služieb v regióne strednej Európy.

Dvadsať miliónový balík peňazí by mal pokryť štyri investičné projekty. Tri z nich sa nachádzajú v spracovateľských závodoch v Českej republike, v mestách Žebrák, Žimrovice a Olomouc. Časť peňazí by mala smerovať aj do jedinej slovenskej fabriky nadnárodnej skupiny v Štúrove.

SIHOTPARK
Neprehliadnite

Rakúski hlinikári zbalili stroje aj ľudí a z Dubnice sa presťahovali do väčšieho

Sto miliónov krabíc naviac

Investícia bude smerovať do inštalácie nových zariadení, ktoré zvýšia celkovú ročnú kapacitu spoločnosti v Európe o viac ako sto miliónov kartónových škatúľ, vrátane ofsetovej tlače. Nové moderné vybavenie umožní závodom uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov po udržateľných papierových obaloch. Dokončenie projektov sa očakáva do konca tohto roka.

„Táto významná investícia ukazuje záväzok spoločnosti Smurfit Kappa k ďalšiemu rozvoju svojej prítomnosti vo východnej Európe,“ hovorí Edwin Goffard, prevádzkový riaditeľ spoločnosti Smurfit Kappa Europe Corrugated. „Z hľadiska tu vyrábaných produktov aj z geografického hľadiska sú závody spoločnosti Smurfit Kappa v Českej republike a na Slovensku ideálne na obsluhu neustále sa rozvíjajúceho trhu. Táto investícia nepochybne prispeje k ďalšiemu obchodnému rastu,“ dodal.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa