Spoločnosť ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia má za sebou úspešný vlaňajšok. Darilo sa jej zvýšiť tržby o 6,5 percenta na takmer 265 miliónov eur.

Svoje podnikanie sa však rozhodla rozšíriť o nový podnik fungujúci aj pod názvom Gonvauto Nitra. Ide o dcérsku firmu už existujúcej spoločnosti ArcelorMittal Gonvarri Slovakia, ktorá sídli v Senici.

Prilákal ich Jaguar

Nový podnik avizovali oceliari ešte v minulom roku. Aktuálne v ňom inštalujú výrobnú linku, pričom nábeh produkcie odhadujú koncom tohto roka.

„Predpokladaná výška investície v Nitre je 27 miliónov eur. Tento závod bude spracovávať prevažne hliníkové plechy pre potreby automobilky Jaguar Land Rover v Nitre,“ uviedol pre TREND výkonný riaditeľ ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia Peter Mišo.

Dôvodom investície bol aj vývoj automobilového priemyslu a získanie nových projektov. Senická spoločnosť je spojeným podnikom oceliarskeho gigantu ArcelorMittal a španielskej spoločnosti Gonvarri. Tá patrí do skupiny Gestamp, ktorá svoj závod pri Nitre tiež otvorila tento rok. Lisovať v ňom bude rovnako plechy pre Jaguar.

Pokračujú v investovaní

Okrem novej investície v Nitre spoločnosť rieši aj ďalšie v materskej Senici. „Závod investuje tento rok 15 miliónov eur do 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa