Okresný súd Banská Bystrica rozhodol o vyhlásení konkurzu na majetok potravín Kačka. Reťazec bude podľa Obchodného vestníka ministerstva spravodlivosti zastupovať eseročka Beatow Partners. Meno konkurzného správcu neuviedli.

Návrh na konkurz podalo predstavenstvo firmy v auguste tohto roka, no o finančných problémoch sa hovorilo už dlhšie. Podľa informácií TRENDU začali minimálne od jari. Teda len pár mesiacov po tom, ako Kačku ešte pod názvom CBA Slovakia prevzala od Mariana Šufliarskeho najstaršia stredoeurópska private equity spoločnosť Enterprise Investors (EI).

Poliaci dostali do rúk 310 predajní zväčša na juhu západného a stredného Slovenska a relatívne fungujúcu spoločnosť, ktorá bola najsilnejším hráčom nákupnej aliancie CBA. Po prevzatí začali s veľkým rebrandingom na „najuletenejšie“ potraviny Kačka a spustili plán masívnej expanzie. Vedenie spoločnosti sa bráni tým, že „investor kupoval sieť potravín v zlom stave, na základe skúseností z iných európskych trhov však veril, že dokáže sieť potravín ozdraviť“.

Pravda je, že predchádzajúce investície do reťazcov spoločnosti

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa