Nový produkt pritom nie je klasickým príkladom virtuálneho operátora, pri ktorom služby štandardných operátorov využívajú partnerské spoločnosti. Juro je výhradným produktom Slovak Telekomu, ktorý poskytne novej službe plné pokrytie a tá bude využívať jeho 2G a 3G sieť.

Novinka bude dostupná pre zákazníkov v podobe predplatenej karty, takýto produkt pritom Slovak Telekom stále v portfóliu má v podobe Easy. Konkurenčný Orange prevádzkuje virtuálneho operátora FunFón, O2 zas Tesco Mobile.

Slovak Telekom predstavil Jura ako „ľudového operátora“. Prispôsobil tomu aj vizuál a jazyk kampane - v nej službu promuje slovenský zbojník Juro v zrejmej narážke na Jánošíka.

Juro môže byť reakciou na príchod štvrtého mobilného operátora. Štvorka (4ka) z dielne Swanu a Slovenskej pošty vstúpila na trh v októbri minulého roka. Volania i SMS-ky ponúkla výrazne lacnejšie ako konkurencia - za 4 centy.

Slovak Telekom sa pokúša aj cenou pôsobiť „ľudovo“ a konkurenta podliezť. Darí sa mu to len na prvý pohľad. Hovory, SMS i MMS síce ponúka len za 2 centy, má to však háčik. Zákazník si musí aspoň raz za 30 dní dobiť kredit minimálne za 5 eur. V opačnom prípade bude štandardná cena služieb vo výške 5 centov.

Ani dvojcentové volania a správy ale nemusia zákazníkov novej služby tešiť dlho. Operátor ich promuje iba ako akciu, ktorá je platná do 15. mája. Či ju bude neskôr predlžovať, nie je momentálne jasné.

Rovnako, 2 centy v akcii a 5 centov bez nej, stojí aj prenesený 1 MB dát. Internet sa tak zatiaľ u nového operátora neoplatí, jeden gigabajt totiž vyjde zákazníka na 20, respektíve až 50 eur.

Juro sľubuje aj lacné volania do zahraničia. „Do krajín EÚ, Lichtenštajnska, Nórska a na Island sa uplatňuje cena päť centov, respektíve zvýhodnená cena dva centy,“ informoval Slovak Telekom. Na predplatnej karte sľubuje od začiatku dostupnosť aj služieb tretích strán akými sú SMS lístky, parkovné či poistenie cez SMS.

Číslo v novej službe by malo byť ľahko odlíšiteľné od ďalších poskytovateľov vďaka predvoľbe 0909. Služba ponúka aj možnosť preniesť si telefónne číslo z iných sietí.

Predplatenú Juro Kartu si môžu záujemcovia kúpiť na webe www.juro.sk alebo na bezplatnej infolinke 0800 800 800.

Juro, nový operátor Telekomu, má volania i SMS za polovicu ako 4ka. S háčikom