Dnes je výber nábytku a spotrebičov podstatne väčší. Kvalitou sa však nemôžu porovnávať s tým, čo sa predávalo pred pár desaťročiami.

Ak uvažujete o jednoduchej modernizácii rodinného domu, ktorá dodá vášmu príbytku šmrnc a dávku elegancie, začnite s modernizáciu týchto častí domácnosti.

Nový dizajn interiérových stien

Interiér, ale aj exteriér rodinného domu si zaslúži rovnako pozornosti. Predsa len viac času trávime práve v interiéri a interiérom by sme pri modernizácii mali začínať. Viacerí skúsení architekti zakomponovávajú do interiérov štýlové nadčasové obklady stien, ktoré zmenia celkový dizajn izieb. Drevo a kameň patria k najobľúbenejším materiálom. Keby si však máme vybrať len jeden z týchto materiálov, vybrali by sme si práve kameň – prírodný kameň travertín. Travertínový obklad je nadčasový, ľahko sa udržiava, dodá interiéru príjemný look a aj o pár rokov si budete môcť povedať, že máte štýlový obklad z kvalitného prírodného materiálu.

Natieranie striech

Modernizácia rodinných domov zahŕňa aj natieranie striech. Ak máte plochú plechovú strechu, je potrebné ju často čistiť. Pleseň, korózia – aj toto vám môže znehodnotiť strešnú krytinu.
Ak ale máte obavy, že to sami nezvládnete, natieranie striech zverte do rúk firmám, ktoré sa špecializujú na rôzne výškové práce, napríklad aj na natieranie striech. Takto budete mať istotu, že všetko bude tak, ako má byť.

Výmena starého tienenia za nové

V letných mesiacoch, ale aj počas celého roka využívame tienenie. Ak ale vaše tienenie už dosluhuje, poprípade nespĺňa moderné štandardy, využite príležitosť pri modernizácii rodinného domu a kúpte si kvalitnejšie tienenie, ktoré bude spĺňať moderné štandardy. Odporúča sa klasické žalúzie nahradiť screenovými roletami, vonkajšími roletami, poprípade plissé roletami.

Úplná zmena interiéru? Dajte si vytvoriť návrh

Ak by ste chceli úplnú zmenu interiéru, dajte si vytvoriť návrh interiéru. Moderný interiérový dizajn priniesol v posledných rokoch výrazné zmeny. Mnohí hovoria, že k lepšiemu a my to môžeme len potvrdiť. Keď si dáte navrhnúť interiér na mieru, ešte pred výrobou nábytku budete vedieť, ako budú vyzerať izby, ktoré ste sa rozhodli rekonštruovať.

Bezpečnosť na prvom mieste

Jednoduchá modernizácia rodinných domov musí byť v súlade s bezpečnosťou. Tak, ako v mnohých polyfunkčných budovách sú potrebné kontroly hasiacich prístrojov a hydrantov, tak aj u vás by mal byť kontrolovaný komín, dlažba pred vstupom do rodinného domu, ale aj tesnenia okien a kvalita strechy.

Vytvorte si bezpečný domov a pustite sa do jednoduchej modernizácie rodinného domu. Nie je nič lepšie, ako investovať našetrené peniaze do modernizácie rodinného domu.