Produkty spoločnosti Apple síce patria do vyššej cenovej kategórie, no aj napriek tomu sú medzi používateľmi veľmi obľúbené. Tradične najväčšiu základňu používateľov má značka v Spojených štátoch, a práve v domovskej krajine sa firme podarilo dosiahnuť viac ako 50-percentný podiel na trhu so smartfónmi, informuje Financial Times.

Novinka priláka ďalších

Reč však nie je o predajoch, ale o počte používateľov kalifornskej značky. Analytická spoločnosť Counterpoint Research informovala, že do výsledkov sú započítaní používatelia, ktorí používajú iPhony aj niekoľko rokov, ale aj tí, ktorí majú zariadenia z druhej ruky.

Vo všeobecnosti je totiž zaužívané, že zariadenia značky Apple používatelia vlastnia dlhší čas než tí so smartfónmi od iných značiek s operačným systémom Android. Môže za to najmä vyšší výkon zariadení a výrazne dlhšia softvérová podpora výrobcu. Spoločnosť Counterpoint Research tiež informuje, že Applu sa 50-percentnú hranicu podarilo prekonať vôbec prvýkrát.

Informácie o dobrých trhových číslach sa pre Apple azda nemohli objaviť v lepší čas. Firma totiž v týchto dňoch predstaví novú sériu iPhone 14, pričom spoločnosť od zákazníkov očakáva vysoký záujem. U výrobných partnerov už Apple stihol zvýšiť objednávky z 90 na 95 miliónov kusov. Podiel na trhu si tak Apple môže zvýšiť, nakoľko sa očakáva, že na zariadenia Apple by mohli prejsť ďalší používatelia, ktorí mali doteraz zariadenie s Androidom.

Hlasové aj televízne služby zdražejú
Neprehliadnite

Ďalšia vlna zdražovania je realitou. Mobilní operátori reagujú na vysoké ceny energií

Nový iPhone 14 sa výraznejších zmien oproti predchodcovi nedočká. Najväčšími zmenami však prejde verzia s označením „Pro“, ktorá dostane nový procesor A16 Bionic a nový 48 Mpx snímač. Apple zároveň verí, že od kúpy nového zariadenia používateľov neodradia ani vyššie ceny. Tie by mali byť zhruba o 100 dolárov vyššie, ako tomu bolo pri predstavení iPhonov 13.

Apple ťaží aj z prémiovej rady

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa