Spoločnosť Jaguar Land Rover postupne obnovuje výrobu vo svojich fabrikách po celom svete. V závode v Nitre sa rozbehla prevádzka všetkých technológií od pondelka (18.5.). Po dvojmesačnom prerušení výroby v ňom pokračuje produkcia vozidiel Land Rover Defender a Land Rover Discovery, potvrdila manažérka pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová.

Závod po znovuobnovení všetkých technológií funguje v jednozmennej prevádzke a nábeh výroby bude postupný. Novým režimom firma reaguje na prijaté opatrenia na ochranu zdravia zamestnancov. Joint venture závod spoločnosti Jaguar Land Rover v čínskom Changshu vyrába od polovice februára.

Land Rover Discovery Sport - vyrába sa v továrni v Halewoode
Neprehliadnite

Slovenský autoland sa rozbehol. Obnovenia výroby sa dočkal aj Jaguar

„Minulý týždeň sa spustila výroba motorov Ingenium v britskom Wolverhamptone, v pondelok sme okrem Nitry obnovili výrobu aj v závodoch v Solihulle a rakúskom Grazi. Obnovenie výroby v Halewoode očakávame od 8. júna a v Brazílii od 15. júna,” informovala M. Remenárová.

Od 18. mája automobilka vyrába Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Velar, Land Rover Defender, Land Rover Discovery, Jaguar F-PACE, E-PACE a I-PACE. „Zaznamenávame oživenie dopytu v Číne, kde sa zákazníci postupne vracajú do showroomov,” skonštatovala.

Spoločnosť podľa jej slov robí všetko pre to, aby boli automobily pre zákazníkov dodané včas. „Predajcovia sú pripravení byť zákazníkom k dispozícii v maximálnej možnej a dostupnej miere. Dve tretiny showroomov na svete sú však z dôvodu pandémie stále uzavreté,” povedala M. Remenárová.