Technologický gigant Apple bojuje v ostatných dňoch s dôverou už aj svojich verných investorov, pričom jeho akcie zažívajú výraznejší pokles, než na aký bola firma zvyknutá. Deje sa tak po tom, ako spoločnosť zaznamenala najskôr začiatkom tohto týždňa nové pozitívne rekordy v cene svojich akcií a následne predstavila nové produkty.

K novinkám sú však investori vlažní. Obzvlášť to platí o headset súprave a okuliaroch pre zmiešanú a rozšírenú realitu Vision Pro, ktorou chcela firma zaujať široké masy a prekvapiť konkurenciu. Vision Pro má umožniť pracovať, prehliadať a sledovať filmy, prezerať trojrozmerný obsah či tiež komunikovať. Samozrejme umožní aj vstup do obchodu App Store.

S cenovkou tri a pol tisíca dolárov sa firme však podaril skôr opak. Investori okamžite spustili výpredaj jej akcií, čím vyjadrili nesúhlas s vysokou cenou novinky a obavy ohľadom jej budúcich predajov. Pre Apple ide o vztýčený prst a firma by mala spozornieť, pokiaľ ide o dopyt po nových trendoch a technológiách.

Trh nevie zareagovať

Akcie výrobcu iPhonov do stredy stihli poklesnúť zhruba o tri percentá, hoci ešte v pondelok na výročnej konferencii Worldwide Developers Conference sa obchodovali na svojich historických maximách na úrovni takmer 185 dolárov za akciu.

Akcie spoločnosti Apple sú od začiatku roka drahšie až o 38 percent, čo je pozoruhodný obrat pre rôzne technologické tituly, ktoré sa v prvých dňoch tohto roka prepadli na 19-mesačné minimum.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa