Vlani začiatkom januára ohlásil nadnárodný koncern Kronospan veľkú investíciu za 120 miliónov eur na Slovensku. Nevídaný zámer by mal zlepšiť možnosti domáceho drevospracujúceho priemyslu, ktorý má v oblasti spracovania výrazné rezervy.

Nová výrobná linka by mala priniesť vyššiu pridanú hodnotu produktov a viac ako stovku pracovných miest. Od oznámenia je však už rok ticho. TREND zisťoval, v akom štádiu sa investícia nachádza, keďže posudzovanie činnosti v oblasti vplyvov na životné prostredie sa začalo ešte koncom decembra 2020.

„Investícia do výroby drevných veľkoplošných materiálov je v súčasnosti v stave pripomienkovania správy a o hodnotení vplyvov navrhovanej činnosti na životné prostredie,“ komentuje tlačový odbor Ministerstva životného prostredia SR. Verejné prerokovanie zámeru bude 19. januára vo Zvolene.

Zámer komentovali zainteresované strany, ale množstvo pripomienok malo aj mediálne dobre známe Združenie domových samospráv. Pritom ešte v januári minulého roka podal Richard Sulík (SAS) trestné oznámenie v súvislosti s aktivitami združenia, ktoré prezentuje Marcel Slávik. Ten listom oznámil, že nebude pripomienkami blokovať ďalšie projekty.

Napriek tomu v uplynulom roku zahltili úrady ďalšími podnetmi. TRENDu sa už viackrát stalo, že firmy nechceli svoje inovatívne projekty mediálne prezentovať, pretože sa podľa vlastných slov obávajú pripomienok Marcela Slávika a akákoľvek prezentácia projektov by im skôr uškodila.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa