Projekt uvádza, že opätovné rozbehnutie výroby piva v ilavskom pivovare bude stáť investora celkovo dva milióny eur a zamestnajú sa pri nej tri desiatky nových pracovníkov. Nepôjde pritom o žiadny úplne drobný projekt na úrovni drobného minipivovaru, ktorých po krajine vznikajú desiatky.

Zatiaľ čo minipivovary varia ročne iba pár stoviek hektolitrov piva, oživený ilavský pivovar má mať podľa portálu opive.sk celoročnú produkciu až na úrovni 25-tisíc hektolitrov. To je však stále len štvrtina z toho, čo pivovar zvykol variť vo svojich najlepších rokoch tesne po nástupe demokracie. A z produkcie najväčšieho domáceho pivovaru v juhoslovenskom Hurbanove, ktorý patrí koncernu Heineken, je to dokonca iba niečo viac ako stotina. 

M. Kurej ide investovať do výroby piva potom, čo už dlhšie podniká v oblasti požičovní áut. Jeho firma MK Car s ročnými tržbami na úrovni takmer dvoch miliónov eur má pobočky nielen vo všetkých ôsmich tunajších krajských mestách, ale aj v Martine a českom Frydku Místku.

Nápoje pritom pre neho tiež nie sú úplnou neznámou. Ilavský pivovar kúpil od K. Konárika aj so zachovanou výrobou malinoviek. Pivo tam síce bývalý spevák stopol, no vo výrobe malinoviek pokračoval. Tie však nie sú pre eseročku Pivovar Ilava žiadnym veľkým biznisom. Vlani jeho tržby za vlastné výrobky dokonca medziročne klesli z 330-tisíc na 200-tisíc eur.