Budúci mesiac oslávi obchodný dom Prior na bratislavskom Kamennom námestí 53 rokov od svojho otvorenia v roku 1968. Za ten čas vystriedal nielen pár režimov, ale niekoľkonásobne viac názvov. Volal sa Prior, K-Mart, Tesco, My a s novým majiteľom sa opäť vrátil k pôvodnému názvu Prior. V hre však bolo svojho času aj označenie Prešporok.

Obchodný dom na Kamennom námestí vlastnilo od roku 1996 britské Tesco, ktoré ho kúpilo v balíku s ďalšími obchodnými domami od americkej spoločnosti K-Mart. Reťazec svoje portfólio postupne rozpredal.

Staronový nápis PRIOR na obchodnom dome na Kamennom námestí
Zdroj: TASR

Bratislavskú ikonu dnes spoluvlastní žilinský podnikateľ George Trabelssie, ktorého médiá spájajú s exprimátorom Žiliny – politikom Jánom Slotom. Tesco na Kamennom námestí vlastní cez svoju SIRS – Investment. Druhým spoluvlastníkom je piešťanská GPR Invest.

„Nekupoval som to s tým, že viem, čo s tým bude. Bol to klenot, ktorý som si nechcel nechať ujsť,“ uviedol pred dva a pol rokom na stretnutí s novinármi G. Trabelssie. Hoci cenu transakcie predaja Tesca obchodné strany nezverejnili, hovorí sa o približne dvoch desiatkach miliónov eur.

Sanagro
Neprehliadnite

Od dojníc cez retail k digitalizácii. Sandbergu rastie chuť. Na výnos 20 percent zlákal aj J&T

Ako ďalej avizoval, tri až päť rokov nechce do budovy zvonka zasahovať. O celkovej podobe Kamenného námestia má rozhodnúť Staré mesto, Magistrát, ako aj firma Lordship – vlastník budovy hotela Kyjev, ktorá je s Priorom prepojená.

Chýbajú nájomcovia

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa