Na vzniknutú situáciu okamžite zareagovala taxi aplikácia HOPIN, ktorá spustila službu HOPIN KURIÉR. Určená je pre e-shopy a firmy, ktorým ponúkne expresne rýchlu prepravu akéhokoľvek tovaru v rámci mesta.

Pandémia koronavírusu postihla prakticky všetky firmy, aj keď niektoré môžu fungovať naďalej v neobmedzenom alebo čiastočne upravenom režime. Keďže štát vo svojich úvodných opatreniach obmedzenia pre služby na prepravu osôb nepomenoval, firmy sa museli proaktívne zapojiť a situáciu riešiť svojsky.

Prepravná spoločnosť HOPIN, ktorá dlhodobo poskytuje prepravné služby firmám aj jednotlivcom, sa problému postavila čelom a taxikárov premenila na expresných mestských kuriérov, ktorí ľudom rozvážajú potraviny, drogériu či balíky.

HOPIN spustil moderné a rýchle doručovanie tovarov z e-shopov

Zdroj: HOPIN

Nová služba HOPIN KURIÉR vďaka ekosystému stoviek taxíkov dokáže rozvážať tovar v rámci všetkých mestských častí Bratislavy. Určená je tak konečným spotrebiteľom, firmám a najmä e-shopom, ktoré chcú svojich zákazníkov obslúžiť expresne rýchlo a pohodlne. Cez službu HOPIN KURIÉR je možné tovar doručiť už do dvoch hodín v rámci celej Bratislavy navyše bez akéhokoľvek časového obmedzenia. Flotila kuriérov je stále online a balíky doručuje 24 hodín 7 dní v týždni.

„Trh sa zmenil zo dňa na deň a ľudia a firmy sa v rámci zdieľanej ekonomiky presunuli do online sveta. V HOPINE sme sa tejto výzvy pohotovo chopili a firmám a jednotlivcom sme ponúkli to, po čom je aktuálne najväčší dopyt - expresnú nonstop dopravu od dverí k dverám,“ uviedol riaditeľ spoločnosti, Martin Baran.  Taxikári aj vďaka tomu kreatívnemu riešeniu neprišli o prácu, len sa premenili na kuriérov, ktorí z e-shopov ľuďom rozvážajú potraviny, balíky či drogériu.

HOPIN spustil moderné a rýchle doručovanie tovarov z e-shopov

Firmy, ktoré službu HOPIN KURIÉR využijú, sa môžu vyhnúť papierovačkám, zdĺhavým registráciám či vypĺňaniu objednávok a formalít v podobe, v akej boli zvyknuté pri klasických kuriérskych spoločnostiach. Zásielky môžu odoslať cez firemný účet a využiť aj platbu na faktúru. Medzi spoločnosti, ktoré už takúto formu prepravu využívajú patria potraviny, výrobcovia vína či predajcovia drogistického tovaru. Situácia sa dynamicky vyvíja a o expresné doručovanie už majú záujem aj firmy z iných segmentov a regiónov Slovenska. Aj preto HOPIN plánuje pokrytie službou HOPIN KURIÉR rozšíriť aj do ďalších miest s využitím flotily partnerských vozidiel.

„Sme otvorení akýmkoľvek typom tovarov, prevádzok a spoluprác, stačí, keď nás záujemcovia kontaktujú. Veľmi flexibilne dokážeme reagovať na rôzne dopyty či požiadavky a veľmi rýchlo zabezpečíme prepravu v ktoromkoľvek väčšom meste na Slovensku,“ doplnil na záver Martin Baran.

HOPIN spustil moderné a rýchle doručovanie tovarov z e-shopov

Zdroj: HOPIN