Do nových výrobných liniek v tomto roku preinvestuje päť miliónov eur. Po investícii plánuje vytvoriť 20 nových pracovných miest, z toho sedem v oblasti vývoja a technológií. Aktuálne firma Gevorkyan zamestnáva približne 190 ľudí.

 

Rozširovanie závodu súvisí s rastúcim dopytom predovšetkým z automobilového priemyslu. Výrobky z banskobystrického závodu sa používajú v automobiloch značiek Volkswagen, Audi, Mercedes, v poľnohospodárskej technike John Deere, ale aj v kozmetických výrobkoch značiek ako Versace alebo Hugo Boss. Firma svoje produkty vyváža do viac ako 30 krajín sveta, od Brazílie, Mexika, USA, cez celú Európu až po Izrael, Čínu a Indiu.

 

S výstavbou novej haly začali v januári tohto roku a jej dokončenie je naplánované na koniec mája. Gevorkyan v roku 2013 získal od štátu investičnú pomoc vo forme daňových úľav vo výške 1,5 milióna eur. V ňom sa firma zaviazala do roku 2016 preinvestovať 7,5 milióna eur a vytvoriť 44 pracovných miest.

 

Podľa riaditeľa spoločnosti Artura Gevorkyana však firma zatiaľ nepožiadala o čerpanie investičnej pomoci, nakoľko chce najprv zrealizovať celý svoj plán. „Naše investície robíme podľa nášho plánu, nie podľa zmluvy s ministerstvom. Prijali sme raz toľko ľudí – 88 zamestnancov - a investície budú vyššie, ako boli v zmluve s ministerstvom,“ dopĺňa A. Gevorkyan.

 

Banskobystrická spoločnosť v tomto roku očakáva zvýšenie tržieb na 21 miliónov eur z vlaňajších 17 miliónov eur.