Platiť to pritom podľa neho má aj na Mariána Kočnera obvineného z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Líder Penty sa takto vyjadril v strede minulého týždňa pre Aktuality. No zároveň ku koncu toho istého týždňa Denník N zverejnil, že v predmetnom obvinení M. Kočnera sa nachádza aj esemeska, v ktorej J. Haščák M. Kočnerovi píše, že mu už veľakrát pomohol s jeho médiami, lebo mu je kamarát.

Je zjavné, že oficiálny rozhovor pre Aktuality.sk je v rozpore so staršími esemeskami lídra Penty. TREND chcel preto od neho k tejto esemeskovej komunikácii širšie vysvetlenia. Reakciu týždenník získal aj s naznačeniami, že esemeska je len vytrhnutá z kontextu či myslená úplne inak, ako môže vyzerať na prvý pohľad. Pochybnosti navodené touto staršou esemeskou to však nezmazalo.

Penta cez šéfa svojej externej komunikácie Martina Danka reagovala, že J. Haščák je na služobnej ceste v zahraničí, a tak priamo na túto tému reagovať sám nemôže, no zároveň stále platí, že líder Penty nikdy nezasahoval do obsahu médií patriacich do vydavateľstva News and Media Holding ani v prospech M. Kočnera a ani mu nijak v tomto smere nepomáhal.

„Slovo pomáhať sa v uvedenej komunikácii určite nedá vnímať ako zásahy do obsahu v prospech Kočnera. Túto informáciu si môžete overiť u všetkých relevantných šéfredaktorov v NMH,“ uviedol v reakcii M. Danko.

Úplne iná privátna komunikácia

M. Danko tiež odpísal, že 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa