No firma je stále ambiciózna aj po tom, čo je už tretí rok iba v rukách svojich pôvodných manažérov a troch lokálnych investorov na čele so spolumajiteľom úspešnej softvérovej firmy Eset Marošom Grundom, ktorý je dnes s 36-percentným podielom vôbec najvýznamnejším vlastníkom fabriky.

Noví vlastníci firmy, ktorých je dnes celkovo deväť, naďalej investujú. Od jari tohto roku ich Slovpack napríklad disponuje úplne novým strojom na výrobu 5-vstvových polyetylénových fólií s ročnou produkciou na úrovni dvetisíc ton. To je skoro štvrtina z celkovej vlaňajšej produkcie firmy na úrovni 8 700 ton. Po novom tak firma bude vedieť produkovať viac ako 10-tisíc ton fólií ročne. Nový stroj pritom firmu s takmer sedemdesiatimi zamestnancami a ročným obratom presahujúcim 16 miliónov eur stál jeden a pol milióna eur.

Nová linka prispeje aj k skvalitneniu výroby podniku, lebo doteraz produkoval najviac 3-vrstvové fólie. „Vďaka novým možnostiam kombinácie materiálov až v piatich vrstvách dokážeme ponúkať nové i vylepšené výrobky najmä v segmente fólií pre náročnú lamináciu a vysokokvalitnú potlač na balenie potravín, novín a časopisov i pre niektoré zdravotnícke aplikácie,“ hovorí generálny riaditeľ Slovpacku Milan Valachovič.

Popri investíciách do úplne nových výrobných kapacít investoval Slovpack v poslednom čase ale aj do zvýšenia kapacity a kvality existujúcich 3-vrstvových polyetylénových liniek.

Firme sa mimo iného darí aj vďaka širokej a teda bezpečnejšej palete zákazníkov. Nie je závislá len od zopár odberateľov, lebo má celkovo až 130 tuzemských i zahraničných zákazníkov v celkovo ôsmich krajinách Európy.