O aktuálnych trendoch v kancelárskom sektore hovorí Adrian Bódis, Country Manager spoločnosti IMMOFINANZ.

Váš koncept myhive je synonymom prémiových kancelárií súčasnosti. Čím je výnimočný a prečo v ňom zamestnanci radi trávia svoj pracovný čas?

Naše kancelárske riešenia myhive v sebe zahŕňajú individuálne potreby jednotlivcov aj spoločností, a preto sa zamestnancom pracuje v nich oveľa lepšie ako z domu. Navyše dbáme o to, aby priamo v kancelárii alebo v jej blízkosti boli dostupné všetky potrebné služby, aby ľudia nestrácali čas dopravou. Je tomu tak aj v myhive Vajnorská (bývalé Polus towers), kde sú všetky potrebné služby k dispozícii v prepojenom nákupnom centre VIVO! Bratislava. Výnimočnosť konceptu myhive spočíva už v jeho názve, ktorý je odvodený z anglického slova „beehive“ (v preklade „včelí úľ“) a slúžil ako inšpirácia pre tímovú prácu, kreativitu a produktivitu, aká je typická aj medzi včelami. Koncept myhive zahŕňa rôzne typy funkčných miestností, nábytok vyrobený na mieru, dostatok prirodzeného svetla a množstvo interiérovej zelene. Samozrejmosťou je flexibilita, nadštandardné služby, komunita nájomcov a moderný dizajn prvotriedneho hotela.

Country Manager Adrian Bodis
Zdroj: myhive
Country Manager Adrian Bodis

Ako môžu nájomcovia profitovať z flexibility kancelárií v každodennom živote?

V prvom rade tak, že platia len za tie kvalitné dizajnové priestory, ktoré skutočne potrebujú a využívajú. V druhom rade sú v cene prenájmu coworkových pracovných miest u nás zahrnuté všetky služby vrátane využívania zasadacích miestností, eventov, sídla firmy a napríklad aj výborná organická káva. Pracovné miesto v našom mycoworku je k dispozícii na prenájom od jedného mesiaca a objednávky ako aj úhrady prebiehajú jednoducho prostredníctvom webu alebo aplikácie. V rovnakom dizajne ako mycowork ponúkame privátne kancelárie myoffice s vlastnými sociálnymi zariadeniami a kuchynkou, ako aj pridanými all-inclusive službami upratovania, údržby a cateringom. Privátnu kanceláriu myoffice s potrebnou výmerou je možné prenajať si už od jedného roka. Vďaka tomu, že štruktúra našich nájomcov je veľmi pestrá, umožňujeme začínajúcim a stredným podnikom vytvárať siete a spolupracovať s veľkými firmami, čo úprimne oceňujú.

Zohľadňujú nájomcovia pri výbere budúceho moderného pracoviska aj udržateľnosť či ekológiu?

Áno, nakoľko chcú, aby priestor, v ktorom budú riadiť svoj biznis, korešpondoval s ich víziou, hodnotami či podnikateľským konceptom. Výrazne investujeme do energetickej efektívnosti, podporujeme zdieľanú mobilitu, separujeme odpad a zveľaďujeme okolie v mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, pričom sa do aktivít tohto druhu zapájajú aj naši nájomcovia. Do roku 2030 chceme znížiť emisie skleníkových plynov v našom portfóliu o 60 % v porovnaní s rokom 2019 a do roku 2040 chceme dosiahnuť, aby bolo celé naše myhive portfólio klimaticky neutrálne.

Ilustračné foto
Zdroj: myhive
Ilustračné foto

Komunita myhive je jedným z hlavných benefitov vašich kancelárií. Aké aktivity podnikáte pre jej tvorbu a udržiavanie?

Pre členov komunity nájomcov myhive Vajnorská, o ktorých sa stará náš komunitný manažér, sme vytvorili mobilnú aplikáciu, ktorá im slúži na vzájomnú komunikáciu. Prostredníctvom nej sa zúčastňujú komunitných podujatí a aktivít, ktoré pre nich pravidelne organizujeme. Sú to napríklad business stretnutia, tematické after-work eventy ako aj športové tréningy a súťaže. Okrem toho pomáhajú počas Vianoc osamelým seniorom, nedávno poskytli aj materiálnu pomoc pre ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine. myhive nie je len pracoviskom, ale aj miestom vyváženej symbióze práce a života ľudí, ktorým záleží na druhých.

Ilustračné foto
Zdroj: myhive
Ilustračné foto