„Balkán je iný, no stále je to Európa, a nie Rusko či Latinská Amerika, a preto na ňom chceme ďalej rásť,“ povedal v roku 2018 pre TREND Richard Žigmund, predseda predstavenstva SHP Group.

Výrobky pre segment away from home vyrába skupina na viacerých miestach. Ročné tržby chorvátskej Intim Papir sa pohybovali okolo desiatich miliónov eur. V portfóliu výrobkov má skladané uteráky, skladaný toaletný papier, papierové obrúsky, priemyselné kotúče či rolované utierky. Medzi odberateľov patrila aj nemecká Lufthansa, píšu Hospodárske noviny.  

Fabriku založil ešte v roku 1988 podnikateľ Dragan Mačinko. Od roku 2006 sa firma stala súčasťou skupiny SHP. Koncom roka 2017 predal D. Mačinko svoju polovicu skupine, ktorá sa stala jediným vlastníkom. 

Dôvodom ukončenia výroby v Intim Papir sú podľa Glas Istre neuspokojivé hospodárske výsledky. V dôsledku zatvorenia fabriky Intim Papir môže prísť o prácu všetkých 56 pracovníkov, no majú dostať ponuku zamestnať sa v iných závodoch skupiny. 

„SHP bude dodržiavať všetky právne postupy v súlade s lokálnou legislatívou a zamestnancom budú ponúknuté férové podmienky pri ukončení pracovného pomeru,“ citujú Hospodárske noviny hovorkyňu Eco Investment Petru Greksovú. Výrobný program prevezme bosniaska fabrika Celex.