Materský Tauris Group chce s košickou Rybou rozbehnúť v krajine novú sieť fastfoodov s rybími jedlami. Ako možný vzor sa javí byť úspešná nemecká sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením Nordsee, ktorá sa už udomácnila vo viacerých bratislavských nákupných centrách.

Spolupracujeme so šéfkuchárom, ktorý nám pripravuje pre tieto fastfoody osobité rybacie jedlá, no nebude v nich chýbať ani tradičný produkt Ryby Košice  čapovaná treska v majonéze. Bude to taká kombinácia retro bufetov a moderného bistra, uviedol pre TREND generálny riaditeľ Tauris Group Richard Duda.

Ako dodal, prvú prevádzku otvoria na Slovensku už tento rok. Ďalšie by sme chceli ponúknuť aj iným podnikateľom cez franchising.

Na vlne rýb i skúseností z retailu

S prevádzkami rýchleho občerstvenia si Fiľov Tauris verí, lebo práve konzumácia rýb môže v krajine výrazne rásť. Iba štvorkilogramovou ročnou spotrebou rýb sú Slováci na chvoste EÚ. No vo svete práve konzumácia ľahšieho mäsa rýb stále rastie.

Podnikateľskému plánu napomáha aj fakt, že Tauris už dlhšie má skúsenosti nielen z výroby mäsových produktov, ale aj vlastnej obchodnej siete predajní mäsa Tauris Cassovia.

V minulých rokoch počet jej prevádzok firma síce pre nerentabilnosť aj redukovala, no dnes ich má až 69 a do konca tohto roku pridá ďalších desať. Až štyri vzniknú v Bratislave, lebo na západnom Slovensku je Tauris Cassovia zatiaľ rozšírená menej než v iných častiach krajiny.

Fiľo chce rozbehnúť sieť rybích fastfoodov v štýle nemeckého Nordsee

Ryba Košice Zdroj: Ivan Fleischer

Tržby siete predajní s mäsom i mäsovými výrobkami Taurisu rastú veľmi

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa