Čo majú spoločné významné rodiny Rockefellerovcov, Baťovcov, Porsche či vlastníkov banky Pictet s radom bežných slovenských či českých podnikateľských rodín

Odpoveď je – dôvtipne, efektívne a jednoducho nastavený systém správy majetku a jeho ochrany pred negatívnymi vplyvmi rodinných tragédií, vzťahových búrok, charakterových vád potomkov alebo ich životných partnerov, ale aj inflácie, politických tlakov či dokonca vojnových konfliktov. 

Ako majetok uchovať, ochrániť a optimálne kontinuálne rozmnožovať prostredníctvom Family office a Rodinnej nadácie sa budeme venovať v ďalšom Rozhovore o Rodinnom Businesse, v ktorom sa bude Erika Matwij, prezidentka Inštitútu Rodinného Businessu, rozprávať so Štěpánom Štarhom, partnerom v advokátskej kancelárii Havel & Partners

V rozhovore dostanete praktické rady a odpovede na tieto otázky: 

  • Na čo slúži súkromný nadačný a zverenecký fond 
  • Ako vybrať tú správnu formu ochrany a správy majetku 
  • Aký je rozdiel medzi nadačným a zvereneckým fondom 
  • Ako si môžu slovenské rodinné firmy zriadiť Family office
  • Ako Family office môže zabezpečiť flexibilnú a účinnú ochranu majetku

Online Rozhovor o Rodinnom Businesse so Štěpánom Štarhom sa uskutoční v 22. novembra 2022 o 15.00 hodine. Na bezplatný rozhovor sa môžete prihlásiť na tomto odkaze. Link získate po registrácii.

Čo sú Rozhovory o Rodinnom Businesse?

Rozhovory o Rodinnom Businesse vám prinášajú pohľad do zákulisia rodinných firiem a dotýkajú sa rôznych tém z rodinného podnikateľského prostredia. Pod vedením Eriky Matwij, expertky na problematiku nástupníctva, koučky a konzultantky HR procesov, vám prinášame rozhovory s odborníkmi, ako aj zástupcami rodinných firiem a venujeme sa témam, ktoré pomáhajú slovenských rodinným firmám rásť, inovovať a zvládať aj tie najnáročnejšie výzvy.

Ďalšie dôležité správy

Neprehliadnite

Ak chcú byť firmy úspešné, musia sa neustále transformovať a násobne zrýchľovať tempo zmien