Na jednej strane minoritní akcionári podniku i jeho reštrukturalizačný správca Ladislav Barát TRENDU.sk potvrdili, že za malou firmou Dominator, ktorá ma prevziať majetok mäsokombinátu, stojí v skutočnosti bratislavský obchodník s potravinami B2B Services. Ten zásobuje viaceré veľké tuzemské siete supermarketov.

Stále nie je jasné, či sa chce tento obchodník v rukách bratislavského podnikateľa Tomáša Bariaka pustiť do ozdravenia zadlženej firmy sám, alebo za ním stojí silnejší a doteraz utajený investor. Dominator už pred časom informoval TREND.sk, že pri prebratí majetku mäsokombinátu zastupuje záujem zahraničného investora.


Pokračujúce utajovanie mnohých informácií znepokojuje aj úverujúce banky mäsokombinátu na čele s tunajšou pobočkou ČSOB a Poštovou bankou. Samé podľa zdrojov TRENDU.sk nemajú o novom potenciálnom vlastníkovi zadlženej firmy dostatok informácií, a tak sú stále skôr proti tomu, aby prevzal jej majetok. Peňažné ústavy by stále chceli mäsokombinát radšej poslať do konkurzu a počas neho mať väčší dohľad nad jeho rozpredajom.


Bankám treba všetko osvetliť


Práve banky budú mať pritom konečne slovo v tom, či sa mäsokombinát, ktorý vohnal do dlhov jeho pôvodný vlastník Anton Fabuš, napokon bude môcť cez Dominatora predať spoločnosti B2B Services, prípadne aj inej firme, ktorá môže stáť v jej pozadí.

Prevod majetku mäsokombinátu so všetkými jeho dlhmi na Dominatora odobril na nedávnom mimoriadnom valnom zhromaždení púchovskej firmy jeho rozhodujúci spoluvlastník, zahmlená americká schránková firma Digital Screen Network. Konečný súhlas s týmto obchodom môže vydať až veriteľsky výbor dlžníka, v ktorom majú prevahu banky.

Fabušov mäsokombinát môže napokon prevziať aj domáci obchodník s potravinami

Anton Fabuš Zdroj: Maňo Štrauch


Neistotu peňažných ústavov potvrdzuje aj reštrukturalizačný správca mäsokombinátu. „Za účelom odsúhlasenia zmluvy o predaji mäsokombinátu bude jeho veriteľsky výbor zvolaný, až keď sa vyjasnia body, ktoré výbor požaduje mať zodpovedané a ktoré dnes prezentuje ako zásadné pre zmenu svojho postoja,“ informoval TREND.sk L. Barát. Dodal,

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa