Exisport škrtá deväť predajní, najmä v menších mestách, ako napríklad Humenné či Trebišov. Nový majiteľ počíta v budúcnosti s otváraním nových obchodov a bude prevádzkovať aj internetový predaj pod už zaužívaným označením Exisportu.

Český investor vstupuje do športového retailu spoločne s dvoma bývalými manažérmi Exisportu. Podľa obchodného registra drží P. Cmíral v novozaloženej PPG Group 70-percentný podiel. Zvyšok si delia Gabriel Galeštok a Peter Vaľo, doterajší menšinový spoluvlastník a generálny riaditeľ Exisportu.

„Vďaka jeho kontaktom (P. Cmírala, poznámka redakcie) s relevantnými dodávateľmi tovaru získava sieť Exisport do portfólia množstvo renomovaných značiek športového oblečenia, obuvi a vybavenia, čím dosiahne vyššiu konkurencieschopnosť a lepší pozicioning na trhu,“ hovorí P. Vaľo.

Konkrétne značky nemenuje, sortiment reťazca by sa však mal uberať smerom k prémiovému segmentu. Na webovej stránke PPG Group sú uvedené takmer dve desiatky značiek športového vybavenia, napríklad Crocs, Merrell, Under Armour, Vans, Puma či Northfinder. Niektoré z nich ponúkajú preklik na web Exisportu.

Roky v stratách

PPG

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa