E. Musk na sociálnej sieti Twitter zareagoval na výzvu k zmazaniu facebookovej stránky #DeleteFacebook firmy SpaceX. Uviedol, že o existencii tejto stránky vôbec nevedel a sľúbil jej odstránenie. Svoj sľub potom v priebehu niekoľkých minút splnil.

I didn’t realize there was one. Will do.

— Elon Musk (@elonmusk) March 23, 2018

Deaktivovaná bola tiež facebooková stránka firmy Tesla. Každá zo stránok pritom mala pred deaktiváciou milióny sledovateľov. Firma Space X mala 2,6 milióna fanúšikov, Tesla 2,4 milióna followerov. 

Spoločnosť Facebook sa v posledných dňoch ocitla v centre pozornosti kvôli odhaleniu, že britská firma Cambridge Analytica neoprávnene využila dáta asi 50 miliónov užívateľov Facebooku k tvorbe profilu amerických voličov. Projekt mal prispieť k zvoleniu Donalda Trumpa americkým prezidentom.

E. Musk sa už vlani pochytil so šéfom Facebooku Markom Zuckerbergom. Kým pre E. Muska predstavuje umelá inteligencia hrozbu pre ľudstvo, M. Zuckerberg varovanie zľahčuje. Povedal, že vyjadreniam E. Muska nerozumie a negatívny postoj k umelej inteligencii je podľa neho nezodpovedný. E. Musk sa následne voči vyjadreniu ohradil a napísal: „Rozprával som sa o tom s Markom. Jeho chápanie problému je dosť limitované.“