Najväčší maloobchod spotrebnej elektroniky na Slovensku Nay sa spojí so Shoppie.sk. Zlúčenie má podľa informácií na ich webe nastať 20. apríla 2017, čo je aj dátum konca Shoppie.sk. Zákazníci budú automaticky presmerovaní na adresu nay.sk.

Shoppie.sk je e-shop s elektronikou, vznikol v roku 2010, prevádzkoval ho NET Sales, s.r.o., dcérska spoločnosť Nay, a.s. V roku 2012 a 2014 získal ocenenie Shop roka v kategórii Elektronika.

„Shoppie považujeme za veľmi úspešný projekt, ktorý splnil svoju úlohu. Aj vďaka nemu sme mohli dlhodobo sledovať trendy a zákaznícke preferencie. Mohli sme si porovnať model online predaja, klasického maloobchodného predaja a omnichannelu. Náš predpoklad, že všetky tieto prístupy sa prekrývajú v omnichannelovom prístupe, ktorý súčasný zákazník preferuje najviac, sa v plnej miere potvrdil,“ uviedol Martin Derňar, riaditeľ internetového predaja Nay, a. s., predtým konateľ Net Sales, s. r. o.

Omnichanelová stratégia má ponúknuť rovnakú kvalitu a skúsenosť vo všetkých predajných kanáloch – v kamennom obchode i na webe, bez ohľadu na kombináciu. Zákazníkom Shoppie.sk sľúbili získať lepší servis a služby, najmä vďaka 36 odberným miestam v predajniach Nay.

Rovnako Nay preberie všetky zákazky voči zákazníkom, vrátane reklamácií. Zákazníci Shoppie budú môcť vstúpiť do vernostného programu Nay Extra klub aj s prislúchajúcimi výhodami.