Dubnickej zbrojovke sa darilo aj počas pandémie koronavírusu. Po slabšom predchádzajúcom roku dokázala firma ZVS Holding vytvoriť zisk vyše 600-tisíc eur. Skutočným skokanom však boli tržby, ktoré poskočili z úrovne 22 miliónov v roku 2019 na 37 miliónov v roku 2020. Od zisku 1,5 milióna eur, ktoré firma dosiahla v roku 2015, je však ZVS Holding napriek zlepšujúcim sa výsledkom stále vzdialený.

Vyraďovanie munície

Firma sa posledných 60 rokov sústreďuje na dodávky pre sektor obrany. Jednou z najdôležitejších súčastí holdingu je výroba a predlžovanie životnosti munície.

Green Fox Academy
Neprehliadnite

Mladým chcú ponúknuť vysoké platy a udržať ich doma. Green Fox vychováva budúcich ítečkárov

Dnes sa však čoraz viac zameriava na jej likvidáciu. „Munícia má obmedzenú životnosť, my však máme zdroje a zručnosti potrebné na kontrolu stavu uskladneného vybavenia a streliva, a vieme tak určiť dátum exspirácie,“ vysvetľuje Peter Čahoj, viceprezident pre strategický rozvoj spoločnosti MSM Group, materskej firmy ZVS Holdingu.

Firma vie pre klientov vykonať bezpečnostnú analýzu a odporučiť spôsob ďalšieho skladovania, úpravy munície alebo dokáže zabezpečiť jej ekologické zničenie. Dnes práve tento segment získava čoraz väčšiu dôležitosť v biznise firmy.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa