V rámci najväčšej 24-hodinovej nákupnej akcie vo svete predala internetová spoločnosť Alibaba v nedeľu tovar v prepočte za 30,7 miliardy dolárov (27,06 miliardy eur). To predstavuje nový rekord.

Prekročenie minuloročného rekordu naznačil už začiatok predaja, keď za prvé dve minúty predala spoločnosť tovar za 1,44 miliardy dolárov, za prvú hodinu zhruba za 10 miliárd USD a za deväť hodín za 18 miliárd dolárov. V treťom prípade to znamenalo medziročný rast tržieb približne o 3 miliardy dolárov.

Najnovšie údaje signalizujú, že napriek obchodnému konfliktu Číny a USA je nákupný apetít Číňanov stále vysoký. Na druhej strane, analytici očakávali výraznejší rast tržieb, pričom zaznamenaný rast na úrovni 27 percent bol najslabší za 10-ročnú históriu obchodnej akcie. Na porovnanie, v minulom roku sa tržby medziročne zvýšili o 39 percent.

Aj Alibaba uviedla, že vyhliadky sú neisté, keďže ekonomika už teraz spomaľuje tempo rastu a dôsledky obchodného konfliktu je ťažké predpovedať. Práve pre neistotu, ako sa situácia bude vyvíjať v nasledujúcom období, Alibaba začiatkom novembra zhoršila odhad celoročných tržieb.