„Výrobu našich ovocných vín chceme mať v budúcnosti už plne pod kontrolou sami, a práve preto ideme zainvestovať do vlastnej výrobnej prevádzky,“ hovorí K. Szuma.

Nová výrobňa ovocných vín z vody, tekutého cukru i ovocných koncentrátov má firmu stáť skoro 1,9 milióna eur. „Polovicu potrebných investícií si chceme vykryť z európskych fondov. Zatiaľ sa o ne len zaujímame, tak uvidíme,“ pokračuje K. Szuma. Nová výrobná činnosť VK Sumy pritom dá prácu aj pätici nových zamestnancov.

Ročná produkcia novej prevádzky má presahovať 12-tisíc kubíkov ovocných vín. Najskôr sa začnú plniť do lacnejších plastových fliaš. No neskôr majiteľ firmy nevylučuje ani plnenie do fliaš sklenených.

Ovocné vína Milenka a Jolanka z vlastnej dielne VK Sumy sú už dnes pomerne významnou súčasťou celého jej biznisu. Spolu s viacerými vlastnými značkami hroznových vín všetky tieto vlastné produkty firmy z jej ročných tržieb na úrovni zhruba šiestich miliónov eur kryjú až okolo polovičný podiel.

VK Suma je prioritne zameraná na najbližší novohradský región. Väčšinu sortimentu distribuuje do oblastí Veľkého Krtíša, Lučenca, Krupiny, Šiah i Dudiniec a svojimi vlastnými vínami zásobuje aj všetky slovenské obchodné siete.