DNA ERA plánuje expanziu na nové trhy a inovácie v rámci svojho portfólia produktov a služieb, s čím má spoločnosti pomôcť aj kapitál od Crowdberry investorov. Prvá tranža investície, ktorej cieľová čiastka predstavuje jeden milión eur, bola podpísaná na začiatku júna. Participoval na nej aj investičný fond v správe CB Investment Management.

Vstup na nový trh

Slovenská spoločnosť DNA ERA, za ktorou stojí genetička Michaela Šišková spolu s jej manželom a matematikom Jakubom Šiškom, sa zameriava na priamu genetickú analýzu DNA zo vzorky slín a následnú interpretáciu dát pomocou vlastného softvéru, ktorý je postavený na vedeckých štúdiách a databázach.

Martin Zahuranec - spoluzakladateľ e-shopu s okuliarmi “eyerim”
Neprehliadnite

Martin Zahuranec: Najväčšie zlyhanie eyerimu je to, že Slovensko je náš najsilnejší trh

Zákazník tak získa informácie o rôznych oblastiach svojho zdravia, zdravotných či nutričných predispozíciách, ale aj o vlastnom športovom potenciáli v podobe prehľadného interaktívneho digitálneho reportu.

Zaujímavosťou je, že spoločnosť analyzuje vzorky v spolupráci s certifikovaným laboratóriom v Nemecku, pričom na interpretáciu dát využíva vlastné algoritmy, ktoré pozostávajú z genetických štúdií a vedeckého výskumu, ktorých výsledky sú uverejnené v popredných vedeckých časopisoch a svetových výskumných databázach.

„Kapitál v podobe novej investície je odrazovým mostíkom na ceste k rozšíreniu produktového portfólia. Okrem toho sa vďaka podpore investorov z platformy Crowdberry zameriame na ponuku nových testov a moderného personalizovaného prístupu k prevencii a zdraviu. Ešte v tomto roku plánujeme vstúpiť na nový trh a ponúknuť DNA testy v lokálnom jazyku a s lokálnou podporou aj v Poľsku,” hovorí Michaela Šišková, CEO a zakladateľka spoločnosti.

Globálny trh rastie

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa