Už teraz vieme s určitosťou potvrdiť, že poskytnutie rekreačných poukazov výrazné zvýši návštevnosť ubytovacích zariadení po celom Slovensku. Keďže ubytovacích zariadení je v ponuke dosť, zákazníci budú mať možnosť výberu, budú náročnejší.

Ak chce byť ubytovacie zariadenie konkurencieschopné, musí skvalitniť služby, aby dokázalo splniť požiadavky klientov a zaujať ich. Viete ale čo všetko budú Slováci zohľadňovať pri výbere ubytovacieho zariadenia?

Dostupnosť

Vzhľadom na to, že diaľnica nie je ešte stále kompletne dokončená, vplýva na výber dovolenky aj dostupnosť k hotelu. Zákazníci uprednostnia skôr dostupnejšie ubytovacie zariadenie, ku ktorému sa bez problémov dostanú a v blízkosti budú mať potraviny, lekárne, ale aj možnosť vychutnať si dobrú kávu v kaviarni.

Ak sa preto rozhodnete dovolenkovať tento rok práve u nás na Slovensku, uprednostnite ubytovacie zariadenia s dobrou dostupnosťou. Ak však vyhľadávate pokoj a nevadí vám byť pár dní mimo signálu, uprednostnite odľahlejšie lokality, kde si naozaj vychutnáte to pravé ticho a súkromie.

Najväčší nápor pocítia v letnej sezóne najmä hotely na Liptove. Ak preto hľadáte moderne vybavený hotel na Liptove, s rezerváciu príliš dlho nečakajte. Termíny sa budú rýchlo míňať.

Moderné vybavené spálne a čisté kúpeľne

Pri výbere ubytovacieho zariadenia zohráva dôležitú úlohu aj moderne vybavená spálňa a kúpeľňa. Každé ubytovacie zariadenie, ak chce byť konkurencieschopné, musí zákazníkom ponúknuť slušne vybavené izby za primerané ceny.

Napriek možnosti využívania rekreačných poukazov si klienti dávajú záležať na tom, aby izby boli moderne zariadené. Zákazníci chcú, aby posteľ mala kvalitné matrace 160x200, ktoré budú v pravidelných intervaloch vymieňané. Častokrát sa klienti sťažujú najmä na vyležané matrace a vankúše a práve z tohto dôvodu by si malo na to dávať pozor každé jedno ubytovacie zariadenie. Pri kúpeľni je dôležité predovšetkým kvalitné WC a čistá vaňa a sprchový kút.

Dobre tesniace okná

Častokrát majú klienti požiadavky, aby v hotelovej izbe mali dobre tesniace plastové okná. Dobré plastové okná tlmia zvuk prichádzajúci z exteriéru a zároveň klientom umožňujú kedykoľvek si vyvetrať bez toho, aby sa im kľučky zadrhávali a komplikovali by im otváranie okien.

Dôležitým faktorom pri výbere ubytovacieho zariadenia je aj samozrejme aj dobrý výhľad. Na izby s lepšou orientáciou a výhľadmi si však klienti väčšinou priplácajú.

Strava a zaujímavosti v okolí

Výber ubytovacieho zariadenia klienti podriaďujú aj stravovacím možnostiam a zaujímavostiam v okolí. Ak nie je v ubytovacom zariadení žiadne súce stravovacie zariadenie, resp. hotelová reštaurácia s kvalitným jedlom, klienti uprednostňujú iné ubytovacie zariadenia, ktoré budú tieto požiadavky spĺňať. Navyše ak sa klienti stravujú inak, napr. majú bezlepkovú diétu a musia jesť bezlepkovú stravu, napriek tomu, že sa im hotel môže páčiť, musia uprednostniť iné ubytovacie zariadenie. Takýto ľudia, žiaľ, neustále pribúdajú.